RÍM – Tri ďalšie obete si vyžiadalo nepriaznivé počasie, ktoré už niekoľko dní sužuje Taliansko. Informovala o tom v sobotu agentúra APA.

Na Sardínii zabil v piatok blesk 62-ročnú nemeckú turistku. Ďalšou obeťou je 87-ročná žena z Terracina, ktorá v pondelok utrpela vážne zranenia a na ich následky zomrela v nemocnici. V meste Trento zomrel 34-ročný muž, ktorého pred štyrmi dňami zasiahol blesk. Stal sa tak piatou tohtotýždňovou obeťou výčinov počasia v regióne Tridentsko-Horná Adiža.

V provincii Belluno stále pokračuje čistenie ciest po mohutných zosuvoch pôdy a povodniach. Úrady naďalej monitorujú hladiny rozvodnených riek Brenta a Piava. V meste Bassano del Grappa je ohrozený tamojší krytý drevený Ponte degli Alpini postavený v roku 1569 podľa plánov architekta Andreu Palladia vedúci ponad rieku Brenta, sledujú ho preto snímače.

V luxusnom prímorskom letovisku Rapallo v Ligúrii sa úrady obávajú, že palivo z 211 jácht, ktoré boli zničené počas pondelňajšej búrky, unikne do mora. Prímorské kúpeľné mestečko Portofino stále nie je prístupné po ceste. Na Sicílii je v sobotu po výdatných dažďoch nepriechodná železničná trať medzi Palermom a Agrigentom. V obci Sciacca sa zrútilo niekoľko mostov a niektoré jej časti sú tak odrezané od okolia. Extrémy počasia trápia Taliansko od začiatku tohto týždňa. Najviac postihnutý je sever krajiny.

zdroj : topky.sk