Švédsky futbalový kanonier Zlatan Ibrahimovič patrí medzi najslávnejších hráčov svojej generácie a taktiež medzi najlepších zakončovateľov súčasnosti. Pred časom opustil anglický veľkoklub Manchester United a zamieril do MLS, teraz však majú jeho kroky smerovať späť do futbalovej Európy!

Zlatan Ibrahimovič si počas kariéry obliekol dresy niekoľkých veľkoklubov. Hrával v Ajaxe, v milánskom Interi i AC, v Juventuse, v Barcelone, vo francúzskom PSG či v anglickom Manchestri United. Práve v drese “Červených diablov” si privodil zranenie, ktoré ho na dlhší čas vyradilo zo zápasového kolotoča  a krátko po uzdravení odišiel do tímu americkej MLS Los Angeles Galaxy.

V drese Galaxy sa mu darí viac ako fantasticky, veď v 27 zápasoch strelil skvelých 22 gólov a na ďalších 7 prihral. Preto sa v súvislosti s 37-ročným odchovancom švédskeho Malmö FF čoraz viac hovorilo o návrate do Európy. Skloňovali sa kluby ako Manchester United, AC Miláno, ale najmä španielsky Real Madrid.

116-násobný reprezentant Švédska (62 gólov) sa s najväčšou pravdepodobnosťou v januári skutočne vráti do Európy a podľa Sportmediaset to má byť do talianskeho klubu AC Miláno. Farby “Červeno-čiernych” hájil Zlatan už v rokoch 2010-2012. Práve v tomto klube by chcel údajne aj zakončiť svoju profesionálnu kariéru, problémom je však zatiaľ ešte zmluva. Vedenie AC by vraj chcelo polročné hosťovanie, sám hráč si ale má priať kontrakt na jeden a pol roka, po ktorom by ohlásil koniec kariéry.

Milánske AC je už dlhšie preslávené tým, že viacero slávnych hráčov sem na sklonku kariéry zamierilo. Jeden z nich dokonca priamo z Los Angeles Galaxy, rovnako ako pravdepodobne Zlatan Ibrahimovič v januári 2019. Tým hráčom nie je nik iný ako David Beckham, ktorý svoju kariéru paradoxne ukončil v drese PSG ako spoluhráč švédskeho kanoniera.

zdroj:manmagazin.sk