Peklom si musela prejsť mladá žena (19), ktorú mala dvojica z okresu Levice nútiť k prostitúcii s desiatkou mužov denne. Obvinení z obchodovania s ľuďmi už sú vo väzbe.

Podľa polície sa prípad začal ešte minulý rok, keď mala Lívia L. (34) zlákať poškodenú do svojho domu v okrese Levice na pomocné práce v domácnosti. Bola to však len zámienka. Následne jej mala povedať,  že bude vykonávať prostitúciu. Ďalší obvinený – Erik Š. (38) – mal mladej žene na internete založiť profil s jej fotkami v spodnej bielizni. V profile nechýbali ani informácie, aké druhy sexuálnych služieb bude poskytovať a za akú sumu.

Mladá žena bola denne nútená k prostitúcii na rôznych odľahlých miestach v Levickom okrese v autách a neskôr aj na ulici v Nitre a v Bratislave. Obvinení ju sledovali z auta, prípadne ju kontrolovali cez mobil. Mala zakázaný akýkoľvek kontakt s ľuďmi mimo prostitúcie. Poslušnosť si mali podozriví vynucovať násilím. Zažívala bitky a vyhrážanie, mali ju oblievať studenou vodou. Padali facky a kopance. Všetky zarobené peniaze musela odovzdávať.

Oboch Líviu L. a Erika Š. už vyšetrovateľ obvinil z obchodovania s ľuďmi. V prípade dokázania viny na súde hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Stíhaní sú vo väzbe – informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Sestry prišli pred Vianocami o celú rodinu: Siroty žijú z 3 € na deň!