Má problém nájsť čistých ľudí? Ministerka vnútra Denisa Saková (42) od prvého momentu vo svojej funkcii musela riešiť personálne zmeny na čele Policajného zboru.

V jej kompetencii je dosadenie nového šéfa mužov zákona po odchádzajúcom Tiborovi Gašparovi (56). Okrem riaditeľa sa však schyľuje aj k ďalším výmenám v zbore a na post viceprezidenta polície má prísť Ladislav Csémi (45). Ten v súčasnosti pôsobí ako šéf Úradu hraničnej cudzineckej polície SR. Nový Čas zistil, že len pred pár mesiacmi si kúpil rodinný dom od človeka s pochybnou minulosťou.

Csémi zatiaľ nehovorí, či sa stane novým viceprezidentom Policajného zboru. „Neviem to potvrdiť ani vylúčiť, kým niečo nie je oznámené,“ rozpráva Csémi. Zároveň potvrdil, že vo Veľkom Mederi, kde dlho žije, si kúpil rodinný dom. Ten sa týči v zastavanej štvrti na rozlohe 188 m2. Nový Čas zistil, že ho získal od údajného bossa Veľkého Medera Norberta K. len v januári tohto roka. Norbert K. v marci 1999 prežil v bare Fontána v Dunajskej Strede streľbu maskovaných mužov. Tí chladnokrvne popravili desať príslušníkov miestneho mafiánskeho klanu pápayovcov vrátane údajného vodcu podsvetia Tibora Pápaya. Norbert K. vyviazol bez ujmy vďaka tomu, že krátko predtým z podniku odišiel, no napriek tomu sa ho neskôr viackrát pokúsili zabiť. Pred rokmi ho muži zákona zadržali a vinili z mafiánskych praktík. Mal na krku vydieranie, nebezpečné vyhrážanie a polícia mu prišila aj zločin marenia spravodlivosti, no nie je jasné, či bol právoplatne odsúdený.

Miestny realiťák

Norbert K. má teraz vlastniť niekoľko realít, z ktorých jednu začiatkom roka predal policajnému funkcionárovi Csémimu. „V blízkej minulosti som kúpil rodinný dom od Norberta K., ktorý je vedený ako záujmová osoba, alebo ako sa nazýva mafián a pod. Túto nehnuteľnosť sme našli v inzeráte s manželkou a museli sme sa rozhodnúť, či ju kúpime. Až následne som sa dozvedel, že komu patrí. Žijem v malom mestečku, poznám Norberta K. a podľa mojich vedomostí on mal alebo má dosť rozsiahle vlastníctvo nehnuteľností, takže aj preto som asi na túto naďabil,“ vysvetľuje Csémi.

Tvrdí, že mal veľkú dilemu, či dom nakoniec kúpi. „Tým, že to je malé mestečko, odmietam akékoľvek iné spájanie ako v súvislosti s tou kúpou domu alebo že by to malo nejaký vzťah k mojej služobnej činnosti.Nemám kontakt s Norbertom K., okrem situácií na ulici. Je susedom mojich rodičov, s tým neurobím nič. Stretol som ho aj pred fitkom, kam dlhé roky chodím, také bežné malomeštiacke stretnutia na ulici,“ dodáva Csémi. Policajt prízvukuje, že niektorí ľudia sa neradi pozerajú na jeho doterajšiu činnosť v zbore. „Ja si dovolím hodnotiť ju ako zodpovednú a čestnú prácu. Toto niektorým nevyhovuje, sú frustrovaní z vlastnej služobnej činnosti či života, ale väčšina ich už je našťastie v civile,“ skonštatoval Csémi. Za nový dom zaplatil okolo 150 000 €, pričom so ženou Myrtil si brali aj hypotéku. „Suma je nižšia, ako bola v inzeráte – bolo to na dohode. Dom má 13 – 14 rokov a aj podľa známych je to štandardná suma,“ zakončil Csémi.

Dom: 188 m2

Záhrady: 273 m2

Cena: 150 000 €

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   STREĽBA v obľúbenej dovolenkovej destinácii: Zomrela aj známa speváčka!