Zariadila sa po svojom! Slovenská herečka Dorota Nvotová (35) je známa svojou veľkou vášňou pre cestovanie.

Jej záľuba ju zaviala do mnohých končín sveta, až nakoniec zakotvila na exotických Maldivách. A keďže sa na Slovensku veľmi neukazuje, stavila na svoje skúsenosti a otvorila si aj cestovnú kanceláriu. Jej srdce si však nadobro získali rajské ostrovčeky v Indickom oceáne, kde Dorota trávi prevažnú časť roka. Podľa informácií Nového Času sa brunetka rozhodla dokonca zainvestovať a na jednom z ostrovov si kúpila hotel! 

Dcéra herečky Anky Šiškovej a hudobníka Jara Filipa Dorota sa rada túla po svete. Aj to je jedným z dôvodov, pre ktorý Nvotová žila niekoľko rokov v Nepále a založila si cestovnú kanceláriu. Nvotovej sa darí veľmi dobre, pretože zainvestovala a kúpila si hotel na Maldivách. „Dorota bola vždy taký vetroplach, ktorý chodil hore-dole po svete a mala aj dva domovy naraz. Momentálne sú to Maldivy,“ prezradil zdroj z okolia herečky.

Brunetka na exotické súostrovie najprv jazdila len na dovolenky a neskôr tam pomocou svojej cestovky vodila turistov. „Nakoniec sa to skončilo tak, že tam trávi veľkú časť roka a má tam aj hotel,“ dodal Nvotovej kamarát. Dorota sa tak rozhodla zapustiť korene na ostrovoch. „Hotel som kúpila koncom mája, pretože je to najkrajší ostrov z tých, ktoré som navštívila a má nádhernú lagúnu a milú dedinku. Cena na noc s raňajkami je 65 eur, ale pokiaľ si ľudia kúpia balíček, vyjde ich to výhodnejšie. Mám dvoch zamestnancov na trvalý pomer a viacero externých,“ priznala herečka.

Staviteľské plány

Nvotová trávi zimu na bielych plážach a v čase najväčších teplôt sa vracia na Slovensko, aby zostala v kontakte s rodinou a kamarátmi. Jej nové sídlo v exotike sa nachádza na ostrove Mathiveri, čo je zhruba dve hodiny rýchloloďou od hlavného mesta Male. Ide skutočne o romantické miesto s nepoškvrnenou prírodou, neskazenou turistami a s božským pokojom. Hotel je pár krokov od pláže, má tri izby, kuchyňu, bar a obývačku. Nvotová sa dokonca pustila do prístavby a chce ho rozšíriť o päť izieb priamo na pláži. „Práve preto je teraz tam, na všetko dohliada a vyberá dizajn,“ hovorí náš zdroj. Podľa informácií Nového Času Dorota nešla do biznisu sama. Ako sme sa dozvedeli, hotel si kúpila so spoločníkom. Predsa len hotel na ostrovoch s krásnymi plážami a tyrkysovou vodou nie je za babku.

„Keďže nemám dostupné informácie o veľkosti nehnutelnosti, ako aj pozemku na ktorom sa nehnuteľnosť nachádza a či je vôbec v osobnom vlastníctve, alebo v dlhodobom nájme, tak som použil výpočet z hľadiska biznisovéj návratnosti tejto nehnuteľnosti a cena sa môže pohybovať okolo 400 000 až 500 000€,“ povedal realitný maklér Andrej Churý.

Dorotine sídlo

  • ostrov Mathiveri
  • hotel je pár krokov od pláže
  • tri spálne, kuchyňa, bar, obývačka
  • nedotknutá príroda romantického miesta

 

Aj títo vlastnia zahraničné sídla

  • Boris Kollár (52), politik – vila na Floride a v Thajsku
  • Vladimír Kobielsky (42), herec – dom na Floride
  • Tomáš Drucker (39), politik – dom na Floride
  • Juraj Široký (64), podnikateľ – vila na Bahamách

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Dominika Mirgová to po piatich rokoch zabalila: “Pekne sa tu majte, ľudia moji!”