Herečku DIANU MÓROVÚ (48) aj túto jeseň uvidíme na obrazovkách televízie JOJ ako porotkyňu v šou ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. Prečo opäť prikývla na túto ponuku? Prezradila aj to, akí muži ju priťahujú a prečo už dlhší čas nie je vo vzťahu.

Ako vnímate šou Česko Slovensko má talent? V porotcovskom kresle nie ste žiadnym nováčikom.

Musím povedať, že si to naozaj užívam. Nikdy v živote by som totiž nevidela takéto čísla. A keďže veľa po večeroch hrám, tak by som si túto šou asi ani nezapla, lebo by som to nestíhala. Vidieť naživo detské alebo akékoľvek talenty je pre mňa naozaj zážitok. A keď náhodou niekoho pozvem na „live“ prenos, tak mi vždy poďakujú, že to mohli vidieť, pretože z televízie to nie je taký zážitok.

Takže si to v porote doslova užívate.

Vedľa Jakuba si to brutálne užívam (úsmev). Ten ma vždy rozosmeje, ale aj ja jeho. A musím povedať, že si celá partia v tejto porote naozaj rozumieme. Keby v nej sedel niekto iný, už by som do toho projektu asi ani nešla.

Aj s novou porotkyňou Martou Jandovou ste si všetci sadli? Zapadla medzi vás?

Marta je fantastický a kolegiálny človek. Je to úprimná, spontánna, inteligentná žena, ktorú obdivujem, pretože byť populárny v zahraničí je naozaj veľký úspech.

Okrem toho, že momentálne nakrúcate časti Česko Slovensko má talent, tak ste aj výbornou herečkou a vzornou mamou. Ako to všetko stíhate?

Je to veľmi náročné, našťastie, keď sme teraz nakrúcali pár častí, tak som nemala žiadne predstavenie v divadle. Čo sa však týka samotného nakrúcania, tak to je naozaj vyčerpávajúce. Mnoho ľudí, ktorí sa chcú s vami fotiť, veľká energia, veľa príbehov, veľa sústredenia. Ku každému súťažiacemu musím pristupovať, ako keby bol prvý. Vždy keď niekto príde, tak musí ísť od nás nanovo energia, nanovo úsmev a každému dať rovnako zmysluplné hodnotenie. To je náročné. A do toho si predstavte, že máme v štúdiu neviem koľko stupňov. Potíme sa, ale napriek tomu všetkému nás to baví a užívame si to (úsmev).

Keď ste takto zaneprázdnená, kto sa vtedy stará o syna?

Väčšinou mamina. Mám však aj dve opatrovateľky, ktoré sa oňho starajú, pretože tu sa nemôžem spoliehať na otca. Quido je však ako princ. Má odvoz do školy, odvoz zo školy, on si len zavolá a baby sa hneď starajú (smiech).

Quido aj vníma, že ste známejšia osobnosť?

Keď si ma ľudia na ulici fotia, tak sa stiahne do úzadia a nikdy nič na to nepovie. Väčšinou však všetko komentuje, ale k tomu, či vníma, že som známejšia, tak jednoducho nijako na sebe nedá nič pocítiť. Či je rád, alebo nie, to neviem.

Takže sa ani nikdy nestalo, že by pyšne povedal, tam v televízii alebo v divadle je moja mamina?

Myslím si, že nie. Opýtam sa ho (smiech).

Akým smerom sa uberá? Pôjde vo vašich šľapajach?

Hrá na bicích, hrá tenis, tak uvidíme. Do ničoho ho netlačím a najšťastnejší je, keď sa nemusí učiť (smiech).

Zaujímate sa o to, ako vás vnímajú ľudia?

Už nie (smiech). A viete prečo? Prichádza to vekom. Novinári o mne píšu zlé veci, závideniahodné, poviem to úprimne. Teším sa však zo žien, ktoré ma obdivujú a rada im aj pomôžem, ak ma o to poprosia. Mnohé totiž, keď zistia, aká som, tak sa mi ospravedlňujú. Nie je to krásne (úsmev)? Ale teším sa, že iritujem ľudí a že som stále pre nich zaujímavá. Teší ma, keď viem obohatiť ženy mojimi názormi.

Na čo sa vás teda ženy pýtajú?

Ako sa udržujem a čo si myslím o dnešných chlapoch.

Tak prezraďte, ako sa o seba staráte?

Moja babka má 95 rokov, žije sama a vidím, že gény mám po nej. Moja mama, to je tiež generál (smiech). Má 76 rokov, ale dá ešte aj mňa do pozoru, nielen môjho syna. Chodí na všetky moje vystúpenia a veru ma aj komanduje (smiech).

Ako to myslíte?

Tak napríklad, keď idem po syna do školy, tak hneď mi povie, že trošku sa nalíč, veď si úplne biela. To sú naše mamy. Do všetkého mi rozpráva. Prečo mám tmavé auto, kde to bývam, prečo to robím takto a nie takto, prečo málo spím a tak (smiech).

Ale ešte stále ste neprezradili recept na takúto výbornú postavu.

Tak asi to bude športom. Venujem sa mu odmalička a asi zostal v mojom tele. Tým, že som herečka, tak sa musím aj udržiavať, pretože chcem byť pekná, štíhla a nechcem vyzerať ako teta. Chodím inak pravidelne na kozmetiku, snažím sa jesť zdravo a som rada, keď mi mladí chlapi povedia, že mám dušu mladej baby.

Máte už krátko pred päťdesiatkou. Mnohé ženy tento vek vnímajú prelomovo. Ako ste na tom vy?

Inak, keď vás takto počúvam, tak vôbec to neznie dobre, že mám pred päťdesiatkou. To je neuveriteľné, ale už s tým nič nenarobím, lebo máte pravdu (smiech). A musím povedať, že čím bližšie som k tomu veku, tak mi je veľa vecí ľahostajných. Napríklad si všetci myslia, že som na mladých, ale to nie je pravda. Ja len mužov vo svojej kategórii nejako nevidím a neprichádzajú mi do cesty. Ak ho však stretnem a pochváli ma, ako vyzerám, tak mi dodá naozaj sebavedomie, keďže je v mojom veku.

Sú vám sympatickejší teda starší muži od vás, respektíve vo vašom veku?

Áno. Pretože ak by som mala mladšieho, tak tomu sa stále niečo nepáči a aj žena chce byť pri ňom stále mladá a nie vždy to už ide. Nie je to dobré. Na druhej strane však musím povedať, že je jedno, koľko má rokov, ak pri ňom cítite, že je to naozaj to pravé orechové, ako sa hovorí. Potom vek nerozhoduje, ak je tam aj chémia a vyžaruje z neho niečo. Symbióza je vo vzťahu krásna. Ja som vzťah už dlho nemala a myslím, že ho už ani mať nebudem, ale je mi to jedno (úsmev).

V mužoch ste sa teda veľmi sklamali?

Áno. Ale beriem to tak, že nemôžem mať v živote všetko.

Takže ste sa s tým úplne už vyrovnali?

Presne tak. Vôbec to už ani neriešim.

Ale nezanevreli ste na nich úplne?

Nezanevrela, ale teraz by som na vzťah asi čas ani nemala. Som jednoducho unavená. Musím si poriadne oddýchnuť.

Čo si na mužoch najviac vážite?

Keď sú galantní, veľkorysí, nielen v peniazoch, ale celkovo, keď majú humor a keď cítiť z mužov, že si ženu vážia. A tiež sa musím priznať, že mám rada mužov, ktorí sú aj pre iné ženy zaujímaví. Osobne musím na mužovi aj niečo obdivovať, aby ma to stále k nemu ťahalo (úsmev).

Zdroj : čas.sk

 

Pozri aj:   Moderátorka Danica Nejedlá po 20 rokoch v Záhorskej Bystrici: Pravda o mojom konci v Markíze