Správa ako blesk z jasného neba! Herec a zabávač Juraj Šoko Tabaček (39) pôsobí ako bezstarostný človek, ktorý má vždy poruke nejakú vtipnú hlášku.

Hoci jeho mediálna hviezda v posledných mesiacoch stúpa čoraz vyššie, v súkromí sa deje presný opak. U jedného z hlavných predstaviteľov markizáckeho seriálu Horná Dolná sa totiž po sedemnástich rokoch schyľuje k rozvodu s manželkou Klaudiou (39), s ktorou má synčeka Jakubka (7) a dcérku Adelku (3). Informáciu priniesol týždenník Plus sedem dní. Stoja za krachom jeho na oko ukážkového manželstva jeho kšefty?!

Tabaček je známy z markizáckej Hornej Dolnej, z jojkárskeho Inkognita aj zo šou RTVS Milujem Slovensko. No ruka v ruke so stúpajúcou hladinou popularity dostávalo vážne trhliny jeho manželstvo. Pre ľudí z okolia stále dobre naladeného herca je správa o blížiacom sa rozvode obrovským prekvapením. „Všetci sme v šoku, Juraj bol stále usmiaty, príjemný, vôbec to tak nevyzeralo,“ prezradil zdroj Nového Času z jednej z televízií, pre ktorú Tabaček pracuje. Krachujúce manželstvo však už nedokáže viac tajiť. „Manželka podala žiadosť o rozvod. Toto obdobie nie je najľahšie,“ priznal týždenníku Plus 7 dní herec, ktorý však verí, že i napriek vážnej kríze s manželkou sa im vzťah ešte podarí zachrániť. Už pred pár dňami Juraj naznačil, že s najbližšími netrávi toľko času, koľko by chcel. „S rodinou sa snažím byť čo najviac a čo najčastejšie. Neviem poskytnúť úplne štandardné časy, ale chránim si víkendy, aby som mohol byť s deťmi. Tešia sa a vedia, že keď som doma, bude nejaká aktivita a budem sa im venovať,“ povedal pre časopis Evita.

Sama na celú domácnosť

Tabačková žije s deťmi v Žiline, zatiaľ čo hlava rodiny je viac pred televíznymi kamerami v Bratislave než doma. Práve Jurajov dvojitý život, prevažne pracovný, sa mohol stať hlavným kameňom úrazu, ktorý stál za rozpadom dlhoročného vzťahu. „Moja práca sa dosť dotýka rodiny, a to tým, že v nej nie je systém. Jeden deň tak, druhý inak. Nie je to len teraz, keď som viac videný v médiách, aj predtým som bol často mimo domu. Môjmu nepravidelnému pracovnému rytmu podlieha celá rodina a Klaudia sa to snaží manažovať tak, aby sme mali čas na seba,“ pripustil herec pre časopis Mama a ja pred pár mesiacmi.

Zaplneným pracovným diárom sa musela pravidelne zaoberať aj jeho manželka: „Hľadáme voľné dni v jeho kalendári a chceme ich využiť čo najlepšie. Sme zabehnutí, čím sú deti staršie, tým je to lepšie. Samozrejme, pomáha mi rodina, najmä mama a sestra,“ doplnila svojho manžela Klaudia s tým, že sa stará o celú domácnosť, keďže „Ďuro je väčšinu času preč“. „K svojim súkromným záležitostiam sa nebudem vyjadrovať,“ reagovala Tabačkova manželka, keď ju Nový Čas oslovil. Tabaček sa do uzávierky k rozvodu nevyjadril.

 zdroj : cas.sk