LONDÝN – Mal svoj veľký deň! Nielen britská monarchia dnes žila slávnostným krstom svojho najmladšieho člena – princa Louisa. Synček Williama a Kate bol pokrstený dva mesiace od narodenia. V náručí ho mala hrdá a šťastná mamička, ktorá vyzerala naozaj skvele. Ako sa vyparádili ďalšie dámy z kráľovskej rodiny? A v čom bol obrad výnimočný?

Princ William, jeho manželka Kate a ich deti princ George, princezná Charlotte a princ Louis sa dnes prvýkrát ukázali ako päťčlenná rodina. Príležitosťou bol krst najmladšieho syna Louisa, ktorý prišiel na svet 23. apríla.

Bábätko malo oblečenú krémovú krstovú košieľku. Tá je replikou rúcha, ktoré dala v roku 1841 vyrobiť kráľovná Viktória. V ručne ušitom kúsku bolo pokrstených sedem detí, vrátane Louisových súrodencov. Tí dnes boli vyobliekaní do outfitov modrých farieb, rovnako ako ich otec. Vojvodkyňa stavila na šaty z dielne obľúbeného Alexandra McQueena a hlavu jej zdobil fascinátor. Okolo seba rozdávala srdečné a šťastné úsmevy.

Princa Louisa pokrstil arcibiskup z Canterbury. Obrad sa konal v kráľovskej kaplnke paláca St. James v Londýne. Zaujímavé je, že bábätko bolo pokrstené vodou z rieky Jordán, v ktorej Ján Krstiteľ pokrstil Ježiša Nazaretského. Nádoba, ktorá sa používa na slávnostný akt sa nazýva Lily Font. V kráľovskej rodine sa používa už 178 rokov, jej hodnota je zhruba 14 600 dolárov a patrí medzi klenoty kráľovnej Alžbety.

Malý princ Louis má od dnešného dňa šiestich krstných rodičov. Meno strýka Harryho by ste tam však hľadali márne. Na krste však nechýbal. Rovnako tak ani jeho očarujúca manželka Meghan, či princ Charles s Camillou, rodičia vojvodkyňe Kate, či jej sestra Pippa a brat James. Kráľovná a princ Philip sa pripravujú na návštevu Donalda Trumpa, a tak na krste svojho pravnuka chýbali.

Hostia sa po slávnostnom obrade presunuli do hotela Clarence House, kde sa podával čaj a jedno z poschodí svadobnej torty Kate a Williama.

Zaujíma vás, v akom kočíku sa malý princ Louis bude vyvážať? Podľa medializovaných informácií presne v tom istom tmavomodrom retro kočíku, ako jeho súrodenci.

zdroj : topky.sk

Pozri aj:   Emma Tekelyová (64) vytasila postavu v plavkách! Toto že je telo krásnej moderátorky?!