Herec Janko Kroner (61) už niekoľko rokov bojuje s vážnymi psychickými problémami. Keď sa pred dvomi rokmi objavil v relácii Inkognito, všetci dúfali, že je to akýsi prvotný krok k jeho návratu. Nič z toho sa však nekonalo. Zhoršil sa mu vzťah so sestrou, u ktorej v Považskej Bystrici po rozvode s herečkou Lenkou Košickou dlho býval, a aj preto sa vrátil naspäť do Bratislavy. A neuveríte, kde skončil…

Ján Kroner bojuje s démonmi už viac ako osem rokov. A hoci jeho rodina pevne dúfala, že zo začiatku sa psychicky zrútil iba z prepracovania a z množstva povinností, všetci sa mýlili. Najprv sa mu snažila pomôcť jeho druhá manželka herečka Lenka Košická. No keďže to s ním začalo byť čoraz vážnejšie a spustil sa kolotoč hospitalizácií na psychiatrii, brunetka sa s ním rozviedla. Hlavne preto, aby chránila ich spoločnú dcérku Paulínku. Pod ochranné krídla si ho teda zobrala jeho sestra Janka.

Umelec sa nasťahoval do jej bytu na sídlisku v Považskej Bystrici. No aj tento pobyt sa neustále striedal s hospitalizáciami na psychiatrii a zakaždým bol na tom Kroner len a len horšie. Svetielko nádeje pre jeho fanúšikov prišlo pred dvomi rokmi, keď prijal pozvanie do Inkognita. Tam sa po rokoch vrátil ako tajný hosť. Všetci však videli, že sa trápi a kamery mu nerobia dobre. Potom sa už nikde inde neobjavoval a opäť sa utiahol k svojej sestre.

 

No minulý rok sa v médiach objavili informácie, že pre konflikt so sestrou putoval na psychiatriu do Kežmarku. Z nemocnice sa však k sestre už nevrátil a ujal sa ho syn Jakub v Bratislave. Či je však opäť na psychiatrii alebo býva u syna, sa však nevedelo. Až doteraz. Fotografovi nášho denníka sa podarilo Janka nafotiť na mieste, kde by to čakal málokto. V domove sociálnych služieb v Petržalke, kde sa starajú o ťažko a dlhodobo chorých. Minulý týždeň v piatok prišiel Janka do zariadenia navštíviť aj jeho syn Jakub. Na hercovi bolo vidieť, že ho jeho prítomnosť potešila a hneď si spolu zapálili aj cigarety. Kroner sa tejto neresti nedokáže zbaviť ani tam. Niekoľko minút sa spolu rozprávali a následne nasadli do auta. Vyzeralo to tak, že spolu plánujú stráviť niekoľko hodín či dní mimo areálu zariadenia. Ich kroky však viedli k luxusnej obytnej stavbe Bonaparte, kde býva nielen bývalý premiér Róbert Fico, ale aj modelka Denisa Mendrejová.

Po príchode obaja vystúpili, niekoľko minút stáli vonku a následne vošli dnu. Mladý Kroner si pred víkendom išiel zrejme ešte vybaviť nejaké kšefty a vzal aj otca. Herec sa do domu sociálnych služieb sa obajvil opäť tento pondelok. Podľa jeho spokojného výrazu to pôsobilo tak, že sa mu tam páči a nič mu tam nechýba. Teda okrem milovanej práce, ku ktorej sa zrejme pre jeho zdravotný stav tak skoro nevráti. Keď sme sa na Janka pýtali jeho kolegov, tí radšej taktne prešli na inú tému. Vyjadrenie syna Jakuba sme do uzávierky nedostali.

Zdroj : Pluska.sk

Pozri aj:   Júlia Hečková sa vracia po 20 rokoch: Tajný život v pražskej vile