Je tomu len zopár dní, čo polícia Slovenskej republiky vyzvala občanov k hlasovaniu za nové EČV pre Bratislavu, ktoré sa skončilo rozporuplnými reakciami. Anketu totiž vyhralo označenie, ktoré leží v žalúdku mnohým šoférom z hlavného mesta Slovenska.

Časy, kedy boli vozidlá Bratislavského okresu označované ako BA či BL, sú nenávratne preč. Prvá z možností nie je na Slovensku k dispozícii už od roku 2010, pričom aktuálne označenie “BL” sa minie už od budúceho roka. Polícia Slovenskej republiky preto v jednoduchej ankete vyzvala občanov, aby vyjadrili svoj názor a hlasovali za nové evidenčné označenie vozidiel. Vybrať si mohli z možností: “BD, BE, BI a BT”.

Do dvojtýždňového hlasovania sa napokon zapojilo neuveriteľných 21 600 užívateľov sociálnej siete, ktorí do finálovej ankety posunuli značku BT v počte 85 % bodov. FINÁLE BT vs. BE bude trvať od 1. do 22. novembra práve na Facebooku.

Ako uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, do účinnosti vyhlášky 9/2009 Z. z. boli pre bratislavský okres ustanovené iba skratky BA a BL. Vzhľadom na skutočnosť, že všetky predmetné označenia už boli využité, ďalšie skratky mohli byť zostavené buď zo zostávajúcich voľných písmenných kombinácií z názvu mesta Bratislava, ako sú možnosti “BI a BT”, alebo z nasledujúcich voľných písmen z abecedného poradia, a teda “BD a BE”. Nakoľko podľa abecedy využíva skratku BB a BC mesto Banská Bystrica, tieto už byť v možnostiach nemohli.

Zdroj : hitky.sk