Dvanásť chlapcov a ich futbalového trénera, ktorých v jaskynnom komplexe zablokovali povodne, našli v Thajsku, po 9 dňoch záchranných akcií živých!

 

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady. „Potápači thajského námorníctva našli všetkých 13 osôb, vykazujú známky života,“ povedal guvernér provincie novinárom.

Pátranie po mladistvých vo veku od 11 do 16 rokov a ich 25-ročnom trénerovi sa začalo vo vnútri zhruba 10 kilometrov dlhého jaskynného komplexu Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai 23. júna.

Okrem potápačov thajského vojenského námorníctva sa do pátrania zapojili aj záchranári americkej armády aj tímy z Austrálie. Pomáhajú im aj britskí jaskynní potápači, čínski experti a niekoľko ďalších skupín dobrovoľníkov z rôznych krajín sveta.

Podľa dostupných informácií sa skupina mladých futbalistov s trénerom vydali na prieskum jaskyne, pričom si so sebou vzali baterky na svietenie a jedlo. V dôsledku silného dažďa ich však v podzemí prekvapili náhle záplavy, ktoré im znemožnili dostať sa von.

 

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Minulosť šoféra smrtiacej audiny Davida: Hviezda televíznej šou!