Mladá, iba 31-ročná žena pracuje na ulici a privyrába si vlastným telom. Po tom, ako ju opustil manžel a zobrali jej malé deti, sa nevie z tohto kolobehu vyslobodiť. V rozhovore pre zahraničný Mirror prezradila temné stránky tohto najhoršieho remesla.

 Ponúkajú svoje telo výmenou za peniaze alebo drogy. Taký je život prostitútok, ktoré nemajú veľakrát na výber. Tieto ženy sú často závislé od heroínu alebo kokaínu a nad ich budúcnosťou visí veľký otáznik. „V minulosti som šťastná naozaj bola. Mala som partnera, deti a dom, v ktorom sme všetci spoločne žili,“ prezradila nemenovaná prostitútka.

Mladá žena (31), ktorá otvorene porozprávala o svojom živote je matkou dvoch detí. Momentálne pracuje v meste Glouchester v Anglicku ako prostitútka sama, no v minulosti bola súčasťou skupiny, ktorá mala prsty aj v drogovej činnosti.

„Svoju prácu neznášam. Je to ako byť veľmi dobrou herečkou. Po sexe s klientom sa cítim špinavá a chcem sa iba sprchovať,“ povedala otvorene. „V noci neviem spať a mnohokrát sa cítim osamelá. Zdravotne na tom tiež nie som najlepšie,“ priznáva so smútkom. „Keď som prišla o dom a aj o svoje deti, začala som bývať na ubytovni. Od vtedy je to iba horšie.“

Najhoršia je pre ňu práca počas zimných mesiacov, kedy musí stáť v mrazoch na ulici iba v ľahkom oblečení a čakať alebo si hľadať nových klientov. Mladá žena tiež priznáva, že by si želala, aby bolo na uliciach počas noci viac policajtov kvôli ich ochrane. V meste si nájsť poriadnu prácu nedokáže a organizácií, ktoré by jej pomohli z tohto začarovaného kruhu nadobro von, je podľa nej v meste málo.

Problém sa už roky snaží vyriešiť aj mestská rada

Bartonská oblasť Gloucester, v ktorej pracuje, sa už niekoľko rokov stretáva s problémami, akými sú prostitúcia či drogy na uliciach. Rada grófstva v Gloucestershire tvrdí, že 28% detí v oblasti žije v chudobe a 27% obyvateľov nemá žiadnu kvalifikáciu. V roku 2017 podpísalo viac ako 200 ľudí petíciu vyzývajúcu zastavenie sexuálnej práce v tejto oblasti.

Mestský radca, pán Hansdot sa snaží situáciu s prostitútkami riešiť už dlhší čas. „Je smutné, čo sa v našom meste deje. Raz sa mi dokonca stalo, že som nastúpil do svojho auta a jedna prostitútka ma začala prenasledovať, tak som sa zamkol a odišiel preč. Sú to ľudské bytosti a základom je, že im musíme pomôcť – a to pomôže aj tejto oblasti,“ priznáva pán Hansdot. Tiež povedal, že sa v meste snažia s týmito prostitútkami zaobchádzať ako so „zraniteľnými ľuďmi“ a nie ako s kriminálnikmi.

zdroj:pluska.sk

Pozri aj:   Rodičia išli do obchodu, Paľka (1) zatvorili v aute: Dramatická záchrana chlapčeka v Trenčíne