Dovolenka v Turecku: Užívajte si chvíľu pohody a luxusu za najnižšie ceny

Už v tomto období sa objednávajú prvé termíny letných dovoleniek za tie najnižšie ceny, ktoré budú v hlavnej sezóne niekedy až dvojnásobne vyššie. Preto by ste možno mali popremýšľať aj vy nad tou svojou, zaplatiť ju predsa naraz nemusíte a s príchodom jarných mesiacov si už niečo určite našetríte.

 

Dajte zbohom pracovnému stresu a povinnostiam, ktoré vás síce živia, ale v mnohých prípadoch nehíčkajú, ako slnkom zaliata pláž v obľúbenom letovisku. My vám prezradíme, čo môžete očakávať od letnej dovolenky v tureckej Alanyi.

 

Dokonalá atmosféra žiadaného letoviska

Fantastické počasie a nádherná scenéria obrovských pláží s atmosférou večerných barov. Aj to je jedna z možností, ktoré vás pri výbere dovolenky v tejto oblasti určite čakajú. Počasie je tu viac menej slnečné a dosť horúce, vďaka čomu sa budete musieť zmieriť so zapnutou klimatizáciou na vašej izbe počas celej noci, a to zrejme vo všetkých hoteloch.

 

Čisté pláže a teplé more počas celého dňa

Alanya je prímorská časť Turecka, ktorá sa nachádza v oblasti Stredozemného mora, čo je takzvaný okraj známej tureckej riviéry. Pláže sú vo viacerých oblastiach piesočnaté a more čisté a samozrejme aj teplé počas celého dňa. V ich blízkosti sú samozrejme umiestnené tie najkrajšie hotely s dokonalou a možno pre niekoho typickou architektúrou orientu.

 

Pripravte sa na výhodné nákupy

Ak sa v rámci svoje dovolenky rozhodnete vycestovať na samotný výlet bez delegáta, nezabudnite si obuť pevné a zároveň pohodlné dámske sandále. Príležitostí na spoznávanie okolia budete mať viac než dosť. Dobré obutie oceníte aj v prípade výhodných nákupov „značkového“ a lacného oblečenia na trhoch. Takže plné kufre si určite na dovolenku do Turecka neberte.

 

Na všetko reagovať nemusíte

Zaujímavosťou, na ktorú by ste sa mali možno trošku pripraviť je TIP box. V našich podmienkach je to niečo ako prepitné alebo tringelt. Viac menej od vás za každú jednu službu v tomto smere domáci niečo očakávajú. Turisti sú tu považovaní za chodiaci bankomat a dobrý zdroj. Nič sa samozrejme ale nestane, ak to budete ignorovať, za dovolenku a pohodlie na nej máte predsa zaplatené, všetko ostatné je už len na vašom rozhodnutí.