Reklama/advertisment:
Koronavírus zmenil naše doterajšie zvyky. Posledné mesiace žijeme v strachu a máme obavu, aby sme sa nenakazili týmto nepríjemným vírusom. Okrem dezinfekcie rúk sme začali dbať aj na zvýšenú hygienu v domácnosti. Zvýšená hygiena v domácnosti by mala byť v tomto období samozrejmosť!
Zdroj obrázka: Autor: Dusan Petkovic / Shutterstock.com
Čistite kľučky, vypínače
Reklama/advertisment:
Kľučky a vypínače sú najviac chytané miesta v domácnosti. Aby sme mali istotu, že vírusy a baktérie sa nebudú prenášať, mali by sme venovať viac pozornosti dezinfekcii týchto plôch. Natiahnite si latexové ochranné rukavice a pomocou handričky a chemického prípravku zriedeného s vodou vyčistite tieto plochy. Kľučky a vypínače by mali byť čistené viackrát za týždeň. Takéto čistenie vám nezaberie veľa miesta.
Viac pozornosti vždy treba venovať hlavne kľučke na vchodových dverách a kľučkám do WC a kúpeľne.
Čistite podlahu v predsieni
Počas jesene a zimy sa nám občas podarí preniesť do interiéru nečistoty ako napríklad blato, či kamienky. Nevedomky si ich prenášame na podrážkach topánok a potom ich roznášame na šľapkách, či ponožkách. Odporúčame vám každý večer vždy dôkladne poumývať podlahu v predsieni. Zabránite znečisteniu podlahy v interiéru s nečistotami z exteriéru.
Utierajte zarosené okná a pravidelne vetrajte
Na odstránenie nečistôt v ovzduší vám môže poslúžiť UV sterilizátor, avšak je veľmi dôležité v tomto období utierať zarosené okná suchou handrou. Ak by ste okná neutierali, v tesneniach okien by sa vám rozmnožili plesne a tie by sa nebezpečne šírili vzduchom po celej domácnosti.
Dôležité je aj pravidelné vetranie. Výmena vzduchu vo vykurovacom období je nutná, nakoľko príliš suchý nevyvetraný vzduch môže oslabiť sliznice dýchacích ciest. Oslabené sliznice dýchacích ciest nevedia dobre odolávať baktériám a vírusom.