Väčšinu života prežil na reťazi a bol viac bitý ako sýty. Psík Alik sa po hroznom utrpení dostal pred tromi rokmi do útulku v Rožňave.

Doviezli ho tam policajti. Mal nespočetné množstvo devastačných poranení, chýba mu prst na zadnej labke, má dodnes hematóm na boku, značne poškodený kĺb na prednej nohe, mechanické poškodenie oka a je slepý. Bezcitný majiteľ ho chcel utopiť, pretože nechcel mať na krku štvornohého mrzáka… Keď ho však na fotke z útulku zbadala Diana (51) zo Šamorína, presne vedela, že chce práve jeho a žiadneho iného. Jeho pohľad ju dostal natoľko, že ho od samého začiatku milovala a urobila pre neho doslova nemožné.

„Našla som ho na nete. Keď som videla, aký je veľký a že v tom koterci trpí, pochopila som, že to s ním ide z kopca,“ rozhovorila sa Diana. „V útulku síce robili, čo mohli, ale pri tom množstve zvieratiek tam Alik nemal šancu…“ Diana sa okamžite rozhodla, že dá zúboženému psíkovi novú šancu na život.

Skryté choroby

Alik mal veľké množstvo zdravotných problémov a každý deň prežíval v neuveriteľných bolestiach. Okrem už spomínaných vonkajších zranení mal aj ťažký zápal prostaty, zle chodil a to, že je slepý, zistil až zverolekár. „Nenechala som sa odradiť rečami, že je starý a podobne.Začala som ho s láskou opatrovať, chodila som s ním na hydromasážny pás a našla som mu fyzioterapeutku, ktorá k nemu chodí dodnes. Po masážach začal na jedno oko vidieť aspoň obrysy – slepota bola totiž spôsobená zacviknutým chvostom,“ spomína na zdravotné patálie psíka jeho nová majiteľka.

Chrápe ako chlap

Alikov stav sa napriek všemožnej opatere a starostlivosti veterinára neskôr opäť zhoršil, no Diana to nevzdala ani tentoraz. Urobila pre neho zimnú záhradu, kde sa chlpáčovi začalo znova dariť. „Na Vianoce som ho okúpala a povedala som si, že veď nech je s nami. A jemu to naozaj prospelo! Aj napriek množstvu prekážok mám síce slepého, ale milujúceho psa, s ktorým zažívam veci, ktoré som doteraz nepoznala,“pochvaľuje si chlpatého spoločníka starostlivá majiteľka. „Chodím na prechádzky, na čo som nikdy nemala čas. Zájdem si do kaviarne na čokoládu a on sa tam hrá v kútiku s guľôčkami. V lete sa čvachtá v detskom bazéniku, kým z neho nevypije všetku vodu. Napriek svojej veľ- kosti sa vie mojkať ako žiadny iný pes a večer chrápe hlasnejšie ako chlapi. Občas vypnem telku, len tak ho počúvam a som nesmierne šťastná,“ dodáva dojatá Diana.

Šampión

Starostlivej majiteľke Alika ani vo sne nenapadlo, že by sa jej miláčik mohol niekedy stať aj psím šampiónom. „Na popud mojej dcéry sme sa nedávno zúčastnili na Orieškiáde Žitného ostrova, čo je súťaž organizovaná Útulkom Dog azyl Veľký Meder pre oriešky – teda nie čistokrvné psy a z veľkej časti útulkáčov. Celú súťaž sme vyhrali a môj Alik sa stal najkrajším psom – šampiónom. Som na neho nesmierne hrdá. Má síce 15 rokov a všetci hovoria, že je starý, no spoločnými silami sme dokázali, že aj takéto psíky majú dostať šancu byť medzi nami a byť šťastní,“ uzatvára Diana, ktorá verí, že svoju lásku bude mať ešte dlho pri sebe.

Alikovo podlomené zdravie

  • chýba mu prst na zadnej labke
  • má dodnes hematóm na boku
  • značne poškodený kĺb na prednej nohe
  • mechanicky poškodené oko, je slepý
 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Príbeh Ivany rozčúlil divákov: “Prečo ju máme ľutovať?“ pýtajú sa!