Štvrtá séria obľúbenej šou Tvoja tvár znie povedome je v plnom prúde, pričom diváci môžu každý týždeň sledovať fantastické transformácie, ktoré zahŕňajú prepracované masky, kostýmy, tanečné či spevácke výkony. Aj napriek snahe desiatok ľudí, ktorí sa snažia vytvoriť čo najlepšiu šou, si diváci opäť našli dôvod na kritiku.

Obľúbená šou Tvoja tvár znie povedome má za sebou siedme kolo, ktoré bolo nesmierne úspešné, pričom špeciálnym hosťom sa stala komička Evelyn. Osem celebrít sa opäť prevtelilo do známych osobností, ba dokonca stvárňovali celú kapelu.

Vďaka bodovaniu poroty a jednotlivých súťažiacich sa víťazom posledného kola stal herec Dárius Koči. Zosnulú speváčku Amy Winehouse stvárnil bravúrne hlasom, ale aj svojským vzhľadom. V závere večera dostal možnosť darovať 1 000 eur vybranej neziskovej organizácií. Dárius sa rozhodol pre Detské centrum Slovensko – Ružomberok, kde sa snažia dosiahnuť vhodné podmienky pre život ohrozených detí, ktoré sú odkázané na náhradnú inštitucionálnu starostlivosť.

 

Pravidelné darovanie tisíc eur na konci každého kola šou sa však Slovákom nepozdáva. ,,Tieto sponzorské peniaze od nadácie sú tak na zaplakanie v porovnaní koľko berú honoráre a platy všetci zainteresovaní ľudia okolo týchto šou, keď chcú pomáhať tak trošku inakšie… Je to falošné,“ napísal divák Tomáš na sociálnej sieti. K uvedenému názoru sa pridali desiatky divákov, ktorí sa s predmetnými slovami stotožnili. ,,Inak tie sumy, čo putujú na charitu, sú smiešne. 1 000 € určite pomôže, ale čo sa dá dnes za 1 000 € kúpiť? Bolo by lepšie dávať 5 000 € na charitu,“ pridal sa k diskusií komentujúci Marcel.

Na kritiku divákov zareagovala aj samotná televízia Markíza, ktorá má absolútne odlišný názor. ,,Každá jedna z týchto organizácií je nesmierne vďačná za 1 000-eurový dar. Táto suma im neraz pomôže zafinancovať malý projekt, zakúpiť potrebné vybavenie, či podporiť činnosť organizácie a to je to, čo je dôležité. Niekedy, aj podľa vás, málo, je viac ako nič,“ uviedla svoje stanovisko žlto-modrá televízia.

Zdroj : hitky.sk