Nedarí sa jej v podnikaní? Dcéra expremiéra Vladimíra Mečiara (75) Magdaléna Gáliková (40) vlastní v lukratívnej lokalite na okraji kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach honosný hotel s wellness centrom. Napriek tomu sa nevie zbaviť vysokých dlhov.

V časoch, keď bol Mečiar súčasťou prvej Ficovej vlády, bola vraj Magda tieňovou šéfkou HZDS. Pod palcom mala pokladnicu strany. Gáliková už takmer 14 rokov riadi ako konateľka Parkhotel na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Jej podnikateľské možnosti sú však zrejme obmedzené, keďže v hospodárení sa jej nedarí.

Firma sa nachádza v zoznamoch dlžníkov a posledné roky narastá aj dlžná suma. Podľa databázy Finstatu dlhuje jej firma viac ako 43-tisíc eur. Ide o celkovú sumu za nedoplatok v Sociálnej poisťovni, zdravotnej poisťovni a daňový nedoplatok. Prečo si Magdina firma neplní svoje povinnosti voči štátu, sme chceli vedieť priamo od nej. Do konca úzávierky však neodpovedala.

Neplatila poistné za zamestnancov

Dagmar Bednáriková, daňová poradkyňa

Ak to je správne naúčtované, tak firma neplatila za svojich zamestnancov poistné. Môže to byť aj dlh vyplývajúci z posledných mesačných výplat a následne môže byť uhradený.

Dlhy Gálikovej firmy

Nedoplatok preddavku poistného VšZP: 3 125,85 €

Dlh sociálneho poistenia: 17 173,75 €

Daňový nedoplatok: 22 719,17 €

Spolu: 43 018, 77 €

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Pohreb Adamka (†14), ktorý zomrel na telocviku: DOJÍMAVÉ vyznanie jeho rodičov