PRAHA – Vodič (40) na lamborghini to poriadne prehnal. Na českej diaľnici nezvládol manéver a narazil do zvodidiel. Odnieslo si to jeho luxusné autíčko.

Incident sa stal v pondelok na českej diaľnici v smere na Prahu. Cudzinec (40), štátny príslušník Malajzie, jazdil na luxusnom Lamborghini FZ s nemeckou poznávacou značkou. „V mieste dlhodobého dopravného obmedzenia, ktoré je tu z dôvodu modernizácie diaľnice, jazdil ľavým jazdným pruhom a chcel predbiehať nákladnú súpravu zloženú z ťahača a návesu, ktorá išla v pravom jazdnom pruhu,“ informovala hovorkyňa českých policajtov Dana Čírtková s tým, že vodič lamborghini sa nesprával pri jazde dostatočne opatrne a pri predchádzaní jazdnej súpravy pravou prednou časťou vozidla zavadil o ľavú stranu návesu.

Následkom toho sa luxusné auto stalo neovládateľným, dostalo šmyk a v šmyku nabehlo vpravo vedľa komunikácie, kde narazilo do oceľových zvodidiel. „Vodič sa ľahko zranil a bol na mieste nehody ošetrený posádkou záchrannej zdravotnej služby. Policajti vykonali u vodiča dychovú skúšku s negatívnym výsledkom,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Spôsobená škoda na lamborghini bude vyčíslená dodatočne. Na návese jazdnej súpravy a na zvodidlách vznikla škoda vo výške 20 000 českých korún (takmer 780 eur). Policajti nehodu vyriešili na mieste uložením pokuty, ktorú cudzinec zaplatil.

Zdroj : Topky.sk

Pozri aj:   Len pre silné povahy! Ivanovi (36) sa do ramena zapichla obrovská vetva zo stromu. V sanitke si spravil nechutné FOTO