Čo sa skrýva za plačom vášho bábätka?

Byť rodičom- to je neopísateľný pocit. Náš život sa úplne zmení a stredobodom pozornosti nebudú naše záujmy a záujmy partnera, ale bezpečie a spokojnosť malého drobčeka. Keď však dieťatko neprestáva plakať, začíname premýšľať nad tým, čo robíme zle, keď ho nemôžeme utíšiť.

Problémom môže byť dojčenská kolika

Ak má váš drobček dva-tri mesiace a neustále plače, problémom nemusí byť len hlad, ale aj dojčenská kolika. Dojčenská kolika sa prejavuje práve v tomto veku, ale nemusíte sa obávať, je liečiteľná. Nesmiete však prvé príznaky dojčenskej koliky podceňovať, pretože liečba by sa ešte viac predĺžila.

Dieťatko je červené v tváričke; plače viac než tri hodiny, a to nezávisle od toho, či je deň, alebo noc. Nožičky priťahuje k brušku a plač neustále neprestáva. Dávajte si pozor, čo jete, pretože aj to môže spôsobiť dojčenskú koliku u vášho dieťatka.

Vaše psychické rozpoloženie

Za plačom vášho dieťatka môže byť aj vaše psychické rozpoloženie. Ak máte strach o bábätko, pretože ho nemôžete utíšiť, resp. sa ho bojíte chytiť, pretože máte obavy, že mu ublížite, aj toto dieťatko vníma. Snažte sa upokojiť a myslite na to, že to, ako sa cítite, vníma aj váš drobček. Ak ste nahnevaná, dieťatko začne byť nervózne a svoju nespokojnosť začne dávať najavo jedine plačom.

Užívajte si materstvo a nenechajte sa ničím rozhodiť. Aj keď vám to možno príde nemožné, najmä ak ste prvorodička, snažte sa myslieť pozitívne, usmievajte sa, užívajte si voňavé bábätko. Vaša spokojnosť sa odzrkadlí aj na vašom bábätku.

Malé dieťatko vo veku pár mesiacov začne vnímať podnety z okolia a dokonca ho môže rozplakať aj to, keď mu z kočiarika vezmete jeho najobľúbenejšiu detskú hračku. Časom sama odpozorujete, čo dieťatku vadí a čo ho naopak vie zaujať.

Keď vaše dieťatko začne plakať, hlavne nepanikárte. Nezabúdajte, dieťatko to vníma.