Policajt kopol do psa, ten ho však pohrýzol do oboch lýtok.

Vo Veľkom Krtíši sa v sobotu odohral až neuveriteľný incident. Mestský policajt chcel predvolať majiteľa psov, ktoré neboli na vôdzke. Dunčovia však srdnato bránili majiteľa, zaútočili na policajta a ten sa bránil tiež.Video na sociálnej sieti zdvihlo vlnu nevôle.

AKO DOŠLO K INCIDENTU

1. Polícia tvrdí, že chcela predvolať muža, ktorý nemal psov na vôdzke, a ten im odmietol ukázať doklady a chcel odísť.

2. Keď sa ho pokúsili zadržať, policajta napadol pes, na čo policajt reagoval kopancom.

3. Muža predviedli na mestskú políciu, kde vysvitlo, že psy neboli ani evidované.

„Takto vyzerá slušné jednanie mestských policajtov voči nekonfliktnému občanovi, ktorý by si fakt zaslúžil trest smrti, lebo mal psov bez vôdzky. Kopanie do psov, vyhrážanie sa ich zastrelením, zlomením ruky a oslovením ty degeš a nakoniec násilným natlačením do auta ukazujú, že medzi mestskými policajtmi sú fakt inteligentní jedinci,“ napísala k videu autorka s tým, že najväčším bonusom bolo, že pána odviedli a psov nechali na mieste.

Podľa náčelníka MP Igora Sandu príslušníci riešili psy, ktoré boli voľne pustené tam, kde je to zakázané. „Majiteľ neuposlúchol výzvu, aby si dal psy na vôdzku. Odmietol preukázať totožnosť. Následne chcel odísť, preto policajt niekoľkokrát povedal, že bude predvedený aj s použitím donucovacích prostriedkov, pretože bolo potrebné spísať zápisnicu,“ ozrejmil náčelník s tým, že príslušník chcel použiť hmaty a chvaty, pes ho uhryzol do oboch lýtok.

„Má tri hryzné rany, bol na ošetrení a následne aj na infekčnom, kde posudzujú čo ďalej, lebo nebolo preukázané, že psy sú očkované.Jednoznačne bolo jeho konanie primerané, celý zásah bol primeraný a oprávnený,“ doplnil Sanda, ktorý chce na majiteľa psov podať trestné oznámenie za útok na verejného činiteľa. Psičkár si zavaril, pretože nemá psy evidované, neplatí za ne daň a nechal ich voľne sa pohybovať. Za každý priestupok mu hrozí pokuta do 165 €. Nový Čas sa pokúsil osloviť aj majiteľa psov, no neúspešne.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Žena zastrelila žirafu a pózovala pri nej. Internet rýchlo zareagoval