Nevedel, čo skôr! Dušan Cinkota (47), ktorý po šiestich rokoch opustil väzenské múry, sa slobody nevie nabažiť.

Jeho prvé kroky viedli do náruče tehotnej manželky Zuzany (32), od ktorej sa prakticky nepohol. Okrem radostného očakávania prvého potomka však manželia musia v týchto dňoch riešiť aj Cinkyho návrat do „normálneho“ života.

Herec sa počas prvého dňa na slobode od rána prakticky nezastavil. Nový Čas bol pri tom, keď herec prvýkrát prekročil prah bytu a namieril si to do bratislavských ulíc. Dôležitou súčasťou jeho nabitého programu bolo aj prvé stretnutie s dlhoročným kamarátom, hercom Andym Hrycom (68).

Dušan Cinkota, ktorý v stredu po šiestich rokoch opustil väzenské múry, má starostí vyše hlavy. Keď vychádzal z trenčianskej väzenskej nemocnice, od šťastia sotva lapal po dychu a jeho radosť sa znásobila po zvítaní s manželkou. O deň neskôr však už musel čeliť každodennej realite. Jeho deň sa začal skoro ráno a každý jeho krok sprevádzala manželka Zuzana.

Dvojica najprv zamierila k smetiakom, no ani pri tejto prostej činnosti hercovi nezmizol úsmev z tváre. Herec neustále manželku objímal a venoval jej nejeden náruživý bozk. Romantiku vystriedala návšteva súdu v bratislavskej Dúbravke. Po piatich minútach však párik vyšiel von.„Úradníčka tam nebola. Dnes budeme celý deň behať kvôli papierovačkám, pôjdeme aj do banky a večer sa chystáme na vernisáž,“prezradil Novému Času svoj harmonogram Cinky, ktorý sa z celodenných „behačiek“ vracal s niekoľkými plnými igelitovými taškami.

V rámci posledného bodu programu sa stretol s dlhoročným kamarátom, hercom Andym Hrycom. „Pozval som ho ako hosťa, povedal, že určite príde,“ objasnil Novému Času Hryc, ktorý včera organizoval výstavu v centre Bratislavy. Zvítania sa nevedel dočkať a je známe, že po tom, čo Cinkotu zavreli, bol hlavným iniciátorom petície za jeho prepustenie.

Pracoval aj zarábal

Cinkota si odpykával trest za drogovú trestnú činnosť v piatich väzenských zariadeniach počnúc Bratislavou cez Ružomberok, Banskú Bystricu, Nitru až po Opatovce. Hoci za mrežami pobudol dlhých šesť rokov, život vo väznici nemal až taký zlý. Hlavne v poslednej etape jeho väzenského života v Opatovciach od mája 2017, kde je minimálny stupeň stráženia. Podľa informácií Nového Času sa herec cítil v tomto zariadení ako doma. Ide totiž o priestory otvoreného oddelenia, kde sa izby na účel obmedzenia pohybu vždy neuzamykajú. Navyše si krátil čas prácou v kancelárii, pracoval od siedmej do šestnástej pri váhe a k dispozícii mal aj mobil či počítač. Niečo si dokonca aj zarobil.

Z pôvodne naparených osem rokov si odsedel tri štvrtiny. V base mal sekať dobrotu a zožať dokonca až jedenásť pochvál. Keď vychádzal z trenčianskej väzenskej nemocnice, ťažko by ste široko-ďaleko našli šťastnejšieho človeka. „Dýcham, snažím sa dýchať, som šťastný, že som vonku, to je jasné, teším sa na Zuzanku, na rodinu,“ povedal televízii Markíza bezprostredne potom, ako sa ocitol na slobode.

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Kollárova matka č.9 Barbora Balúchová o štedrých dotáciách od boháča: Čo robím s jeho peniazmi