Chráňte sklad a výrobnú dielňu pred požiarmi

Nekvalitné hasiace prístroje, ich zanedbávanie a takmer žiadna ochrana pre požiarmi – aj toto sú najčastejšie príčiny toho, že majitelia sa rozhodnú ukončiť svoje podnikanie. S ohňom sa neradno zahrávať a viacerí podnikatelia veľmi dobre vedia, o čom hovoríme. Chráňte preto svoje podnikateľské aktivity pred požiarmi a inými devastačnými udalosťami, ktoré vás prinútia predčasne ukončiť úspešne rozbehnutý biznis.

Pravidelná kontrola hasiacich prístrojov

Vaše skladové priestory a výrobné haly nesmú byť bez hasiacich prístrojov. V tak pretechnizovanom svete, kde už nič nedokážeme spraviť bez techniky, potrebujeme mať určitú „poistku“, ktorá by nás v prípade katastrofy dokázala zachrániť. Nikdy neviete, kedykoľvek môže zoskratovať technika a môže vzniknú požiar, ktorý by bol pre vás, ale aj vašich zamestnancov životu nebezpečný. Nepodceňujte preto kontrolu hasiacich prístrojov a dávajte si ich pravidelne kontrolovať. Keď odíde technika, tak kúpite novú, ale čo keď sa niečo stane práve vašim zamestnancom? Dávajte ich kontrolovať podľa toho, ako uvádza výrobca hasiacich prístrojov, ideálne tak raz za 12 mesiacov.

Ochrana pred požiarmi

Akákoľvek porucha alebo zmena na pracovisku môže ohroziť zdravie všetkých vašich zamestnancov. Určite nechcete mať na svedomí životy vašich zamestnancov, preto vám jednoznačne odporúčame vykonávať pravidelné protipožiarne prehliadky. Je to zo zákona povinné a ak to nebudete robiť, hrozia vám mastné pokuty. Ochranu pred požiarmi neberte na ľahkú váhu. Mohlo by sa vám to vypomstiť.

Investujte do kvalitných strojov

Okrem investovania do kvalitných hasiacich prístrojov a do ochrany pred požiarmi myslite aj na to, že nebezpečenstvo môže hroziť všetkých vašich zamestnancom aj vtedy, ak budete nakupovať lacné stroje. Zamestnancov pracujúcich na VZV môžu ohroziť aj samotné vozíky alebo nekontrolované prídavné zariadenia na VZV. Investujte preto do kvalitnejších prídavných zariadení na VZV a celkovo do strojov potrebných pre vašu firmu.