Indický chlapec sa narodil s veľmi nezvyčajným ochlpením v oblasti krížov. Nad zadkom mu vyrastá hrubý chumáč vlasov, ktoré formujú viac ako 60 centimetrov dlhý chvost.

Sohail Shah (13) sa narodil v malej dedinke nedaľeko indického Madhya Pradesh. On aj jeho rodičia sú moslimovia, no aj napriek tomu sa chlapec stal reinkarnovaným hinduistickým opičím bohom Hanumanom – stelesnením Boha Višnu.

Chlapec sa zakrátko stal vyhľadávanou atrakciou. Ľudia zo široka-ďaleka putujú do dediny, v ktorej býva Sohial – opičí boh, aby dostali požehnanie. Na oplátku mu nosia tašky plné banánov a iného ovocia.Rešpektu sa mu dostáva aj v miestnej škole, ktorú navštevuje. Učiteľky si nedovolia karhať ho, keďže by tým mohli nahnevať božstvo, ktoré Sohail stelesňuje.

Nie je úplné jasné, prečo sa na Sohailovom chrbte vytvoril plne-rozvitý chvost, no zrejme to má na svedomí ochorenie neurálnej trubice zvané spina bifida. Neurálna trubica vzniká počas embryonálneho vývoja a je to základ centrálneho nervového systému, z ktorého sa neskôr vyvinie mozog a miecha.

Sohail si pozornosť okolia užíva. Pre denník daily mail sa vyjadril takto: „Nebudem sa za svoj chvost hanbiť. Narodil som sa s ním a je to súčasť môjho života. Od narodenia so mnou ľudia zaobchádzajú ako s Bohom, už som si na to zvykol. Chvost pre mňa nepredstavuje žiadny fyzický problém, preto sa ho nemienim nikdy zbaviť.“

Aj Sohailova rodina verí, že ich syn je darom od Boha, keďže cítia, že od jeho narodenia im priniesol len lásku, mier a prosperitu. Podľa slov jeho starého otca Ashiqa Shaha (60) sa chlapca pokúšali odkúpiť hinduistický pustovníci, ktorí sa obávali, že rodina ho ožení. Rodina to však rázne odmietla a rozhodla sa ho vychovať s láskou a nehou. Podľa hinduistickej mytológie je boh Hanuman navždy slobodný a dodržiava celoživotný celibát.

Chlapcovi rodičia sú presvedčení, že aj keď predstava, že ich syn je stelesnením Boha Višnu do ľudskej podoby opičieho boha sa nestotožňuje s ich vlastnou vierou, chlapec do dediny vniesol pokoj a harmóniu. Podľa slov jeho otca Sadiqa Shaha (32) a jeho matky Nazma (30) by odstránenie synovho chvostu privolalo na dedinu nešťastie. S myšlienkou sa stotožnili natoľko, že občas sa pozabudnú a syna sami nazvú Hanuman. „Sme chudobní, ale od Sohailovho narodenia sa všetky naše útrapy pominuli. Rodina je šťastná a nikdy by sme nechceli, aby chlapec o chvost prišiel.“ povedala pre dailymail chlapcova matka.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Z castingu priamo do LIVE šou: Neskutočný výkon 13-ročného dievčatka si podmaní aj VÁS!