Keď chlapček Lucas v postieľke nereagoval, záchranári vedeli, že ho musia udržať nažive, až kým neprídu jeho rodičia.

Zlomená matka, ktorej dieťa zomrelo po tom, čo sa ho nepodarilo prebudiť zo spánku v detskom centre Toowoomba, dala tisíce dolárov záchranárom, ktorí sa snažili udržať dieťa nažive dostatočne dlho, aby sa s ním mohla rozlúčiť. Deväťmesačného chlapčeka Lucasa Wocknera našli podľa nereagujúceho v postieľke zamestnanci centra.

Záchranári sa ponáhľali do Queenslandu a podarilo sa im chlapca prebrať predtým, než bol prevezený do nemocnice Lady Cilento v Brisbane. Lucas tragicky zomrel v nemocnici ďalší deň v spoločnosti rodičov a staršej sestry. Príčina jeho smrti je stále neznáma.

Pár dní po Lucasovej smrti sa jeho mama Kathy rozhodla, že svoj smútok presunie do kampane a vyzbiera peniaze pre záchranárov, ktorí sa ho pokúšali udržať nažive. V priebehu niekoľkých dní sa stránka na GoFundMe stala jedným z trendov a vyzbierala viac ako 8000 dolárov, pričom cieľ bol 15000.

Na tejto stránke Kathy uviedla, že chcela vyzbierať peniaze pre záchranárov a aj pre zamestnancov nemocnice, aby im poďakovala za to, že chceli zachrániť jej statočného synčeka. „V piatok sme povedali posledné zbohom nášmu nádhernému a statočnému chlapcovi Lucasovi Elliotovi, ktorý sa teraz pripojil k anjelom. Stále nevieme, prečo sa neprebudil zo spánku, ale sme vďační ľuďom, ktorí sa ho snažili resuscitovať, aby sme sa s ním mohli rozlúčiť. Bol prevezený do nemocnice Lady Cilento a všetci boli úžasní, no pre nášho chlapca sa nedalo urobiť nič viac. Odišiel obklopený celou rodinou, za čo sme naozaj vďační,“ dodala.

Dodáva ďalej, že by chceli podporiť úplne všetkých, ktorí sa snažili jej syna udržať nažive. Viac ako 120 ľudí poslalo tisíce dolárov tým, ktorí chceli pomôcť. Pred smrťou jej syna Kathy poukázala na kampaň, kde sa zbierali peniaze pre dievčatko Mathildu Mahon, ktorá ležala v nemocnici Lady Cilento a bojovala o život.

Keď zdieľala túto kampaň na stránke, písala, že si nevie ani len predstaviť, aké to musí byť pre rodinu hrozné. Práve vďaka tomu sa však inšpirovala, aby po Lucasovej smrti vyzbierala peniaze práve na stránke GoFundMe, pretože si uvedomila, koľko ľudí chce pomôcť.

„Je jasné, že mnohí ľudia nám chcú pomôcť a podporiť nás akýmkoľvek spôsobom a my im za to ďakujeme,“ povedala. Taktiež dodáva, že by bola rada, keby ľudia miesto posielania kvetov a darčekov ako prejavu spolupatričnosti, radšej prispeli práve tejto charite.

zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Krásna Adriana (†22) bola svetovou preborníčkou hasičského športu: Kolegovia smútia, krutá smrť