Chcete mať moderne zariadenú spálňu? Ak áno, inšpirujte sa našimi praktickými radami

Spálňa je miestnosť, kde si po náročnom hektickom dni môžeme oddýchnuť bez toho, aby nás ktokoľvek vyrušoval. Pri zariaďovaní tejto miestnosti si všímame aktuálne trendy. Čo je však horšie, snažíme sa ušetriť na posteli, na ktorej by sme ale šetriť rozhodne nemali. Nezabúdajme na to, že ak chceme mať dobrý spánok a nechceme sa každú druhú noc budievať, nesmiete sa báť investovať do kvalitnejšieho matraca a nepochybne aj do kvalitnejšej postele.

Inšpirujte sa našimi nápadmi a zariaďte si spálňu podľa našich praktických rád. Uvidíte, že vaša spálňa bude vyzerať skvele, ba priam skvostne!

Z ponuky postelí si vyberajte tie masívne

Azda najdôležitejšou súčasťou spálne je nepochybne posteľ. Pri jej výbere by ste okrem veľkosti a farebného prevedenia mali zohľadňovať aj materiál, z ktorého je posteľ vyrobená. Čalúnené postele sú fajn, to nepopierame. Nie sú však až tak kvalitné ako postele z masívu.

Masívne postele sú vyrobené z poctivého dreva. Sú síce trošku ťažšie a manipulácia s nimi je trošku obtiažnejšia. Máte však istotu, že sú z kvalitného dreva, ktorého životnosť je naozaj vysoká. Ak neplánujete v budúcnosti meniť posteľ, odporúčame vám hľadať práve takéto postele.

Vyberte si správny rozmer postele

Urobte si prieskum medzi nábytkárskymi domami. V tomto prípade by cena nemala hrať hlavnú úlohu. Posteľ si umiestnite ďalej od vykurovacieho telesa. Musí byť umiestnená tak, aby ste sa aj vy a aj váš životný partner dostali na posteľ bez toho, aby ste museli prekračovať nejaký iný nábytok. Ideálnym rozmerom manželskej masívnej postele je 160×200 cm, ale ak disponujete väčším priestorom, pokojne si dajte vyrobiť aj posteľ 180×200 cm. Pozor však potom pri výbere matracov. Čo sa týka roštov, odporúčame vám klasický. Ten vám vydrží najdlhšie.

Zvoľte si vhodnú farbu stien a dekorácií a dajte si vyrobiť vstavané skrine

Čo sa týka farieb, miestnosť si omaľujte nabielo. Určite sa ale vyhýbajte tmavým odtieňom – najmä červenej, fialovej a modrej. Miestnosť omaľujte skôr v prírodných odtieňoch – béžová, zelená, žltá.

Snažte sa spálňu čo najmenej prepĺňať. Ak vám to priestor umožňuje, zariaďte si šatník mimo spálne, poprípade využite priestory na chodbe a dajte si vyrobiť vstavané skrine, ktoré vám poskytnú dostatok úložného priestoru. V spálni majte maximálne tak jednoduchý toaletný stolík.

Farbu dekoračných vankúšoch a iných dekorácií prispôsobujte farbe steny.