Je všeobecne známe, že útulky sú každým rokom plné zvierat, ktoré túžia po jedinej veci, šťastnom domove. Bohužiaľ, predtým sa však dostali do rúk majiteľov, ktorí dobrým charakterom či láskou k chlpatým tvorom zrejme nesršia. Našťastie, existujú ľudia, ktorí sú ochotní prichýliť psa či mačku s bolestivou minulosťou, má to však jeden veľký háčik.

Zamestnanci v útulkoch majú desiatky osobných skúseností, kedy sa objavia nadšení ľudia s cieľom adoptovať si psíka. Už pri dverách však z ich strany prichádzajú prvé podmienky, ktoré si stanovili: ,,Chceme čistokrvného psíka, chceme šteniatko, mačku iba v kráľovskej modrej farbe, nech má hygienické návyky, pes by nemal často štekať…,” a takto by sa dalo pokračovať…

Povrchné žiadosti nových majiteľov úplne zatieňujú fakt, že zvieratká, ktoré získajú druhú šancu na kvalitný život, sú nesmierne vďačné, milujúce a poslušné. S podobnými pocitmi bojovala aj pracovníčka českého útulku, ktorá musí reagovať na uvedené otázky každý deň. Jej pohár trpezlivosti však pretiekol a schytala to pani, ktorá mala naozaj špeciálne podmienky pri adoptovaní mačky. Posúďte sami!

Vyjadrenie útulku

Zdroj : hitky.sk