Jenna Todd (27) je majiteľkou megapŕs, ktoré jej už dlhé roky spôsobujú kruté bolesti chrbta. Lekári ju však neustále odmietajú operovať, pretože trpí dysmorfiou, poruchou stravovania.

„Stále počúvam vtipy o mojej veľkej hrudi,“ cituje mladú ženu portál Mirror.  Posledných niekoľko rokov doslova prosila lekárov o to, aby jej prsia zmenšili. Tí ju však odmietali s tvrdením, že má chudnúť a jej prsia sa prirodzene zmenšia. „Niektoré dievčatá túžia po veľkom hrudníku, ja som chcela opak,“ priznáva blondínka, ktorá žije so svojím priateľom v Glasgowe.

Jediné, po čom túžila, boli dni bez ukrutných bolestí. Neustále sa prezliekala, pretože po chvíli strávenej v akomkoľvek oblečení mala pocit, že svojimi melónmi púta všetku pozornosť. „Skúšala som všetko. Diéty, cviky, fyzioterapiu, avšak nič nezaberalo.“

Už ako 16-ročná sa rozhodla ísť za lekármi s prosbou, aby jej prsia zmenšili. Tí ju však odmietli so slovami, že na taký zákrok je príliš mladá. Namiesto toho jej odporučil diétu, a tak Jenna schudla niekoľko kíl, avšak prsia boli stále rovnako veľké.

Každý rok chodila za lekármi s prosbou o pomoc, aby ju zbavili bolestí chrbta, avšak vždy počúvala to isté. Odporúčali jej chudnúť a cvičiť. Napokon sa z nej stala bulimička, ktorá denne používala preháňadlá.„Doktor akoby vždy prehliadol moju stratu váhy, vždy mi len hovorí, aby som schudla,“ priznáva zúfalá žena. Doteraz sa jej nepodarilo naraziť na lekára, ktorý by bol ochotný jej mega prsia zmenšiť. Našťastie, Jenna sa z bulímie vyliečila, avšak dodáva, že nikto iný, okrem jej rodičov, jej nie je schopný pomôcť.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Chalan si pri sexe natrhol hrtan: Keď mal doktorom povedať, čo robil, krvi by ste sa mu nedorezali