Berte svojho štvornohého miláčika ako ďalšieho člena rodiny

Ak máte doma malého huncúta, na ktorého treba neustále dávať pozor, berte ho ako ďalšieho člena rodiny. Nikdy nekupujte domáceho miláčika len tak z rozmaru a uvedomte si, že ho nemôžete len tak nechať samého doma, najmä ak cestujete na dlhšie obdobie.

Krmivo pre malých psíkov

Ak si kúpite malé šteniatko, počítajte s tým, že mu nebudete môcť dať zjesť len tak hocičo. Navyše budete musieť dávať pozor na to, aby vám nedokúsalo obuv, nábytok, ale aj oblečenie, čo je úplne bežné pri malých psíkoch. Budete mu musieť dávať granule pre šteniatka, ktoré malému psíkovi dodajú potrebné vitamíny a minerály pre zdravý vývoj. Psík potrebuje kvalitné krmivo, ktoré nerozdráždi jeho žalúdok a podporí jeho vývoj.

Sterilizované mačky a krmivo pre ne

Ak nemáte doma psíka, ale môžete sa pochváliť mačkou, dokonca sterilizovanou mačkou, potrebujete veľké balenie chutných granúl pre sterilizované mačky. Sterilizované mačky a kastrovaní kocúri sú hákliví na obezitu a ochorenie močových ciest. Práve krmivo pre sterilizované mačky má chrániť zdravie mačky/ kocúra pred týmito chorobami.

Berte svojho štvornohého miláčika ako člena svojej rodiny a nedávajte mu nekvalitnú stravu. Ak nechcete stráviť každú voľnú chvíľku u veterinára, radšej si vyhľadajte poctivých predajcov krmiva pre psov a mačky. Zamyslite sa, dali by ste niekomu z rodiny jedlo, ktoré nie je zdravé a nechutilo by im? Nedávajte nekvalitné krmivo aj svojim domácim miláčikom. Odvďačia sa vám. Sem-tam sa môže stať, že zničia autá na diaľkové ovládanie vašich detí. Berte to ale tak, že sú to zvieratká, hravé zvieratká.

Pohyb? Musí byť!

Každý psík a mačka okrem kvalitnej stravy potrebuje dostatok pohybu. Najmä psíkovia musia mať aktívnych majiteľov, ktorí im zabezpečia nielen kvalitný výbeh, ale aj pohyb v prírode, športové aktivity a podobne.

Pozri aj:   Príbeh Ivany rozčúlil divákov: “Prečo ju máme ľutovať?“ pýtajú sa!