BENÁTKY – Západ a sever Talianska zasiahli vietor a dážď, ktoré si vyžiadali najmenej desať mŕtvych. V niektorých oblastiach zatvorili školy a turistické centrá. V meste Terracina zaznamenali dve tornáda a vietor s rýchlosťou 180 kilometrov za hodinu. Hlásia odtiaľ jedného mŕtveho a desať zranených. Tornáda strhli aj strechy budov.

Až 75 percent Benátok je pod vodou, ktorá zaplavila aj námestia. V pondelok popoludní zatvorili aj Námestie svätého Marka po tom, ako tam hladina vody stúpla na 156 centimetrov. Z regiónu Benátsko hlásia aj úmrtie muža, na ktorého spadol strom. Dobrovoľný hasič zomrel v provincii Bolzano – Horná Adiža. V meste Trident zomrela žena po tom, ako jej dom zasiahol zosuv pôdy. Telo rybára našli niekoľko hodín po tom, ako išiel skontrolovať svoj čln na jazere.

Najhoršiu situáciu hlásia z regiónu Ligúria. V tamojšom meste Rapallo voda poškodila jachty, hasiči museli zachraňovať 19 ľudí. V Ríme padali stromy, v Neapole zomrel 21-ročný študent. Meteorológovia varujú, že nepriaznivé počasie bude pokračovať aj naďalej.

zdroj : topky.sk