Počasie dáva pomaly, ale isto každému z nás na vedomie, že zima je už v plnom prúde, pričom o pár týždňov oslávime najkrajšie sviatky roka. Adventné obdobie však sprevádzajú rôzne tradície či sviatok sv. Mikuláša, ktorý každoročne nosí sladkosti nielen deťom.

Ak patríte k tým, ktorí si ráno 6. decembra nedokážu predstaviť, že by ich vo vyčistenej čižme čakala sladká maškrta či adventný kalendár, no prah dospelosti ste už dávno prekročili, máme pre vás riešenie. Beáta z Košíc totiž taktiež premýšľala, ako potešiť svoju polovičku, pričom prišla na nápad, ktorý momentálne valcuje internet.

Mladá brunetka z východu tento rok nestaví na čokolády, no priateľovi vyrobila originálny adventný kalendár, ktorý pozostáva z rôznych fliaš piva. “Nápad vyrobiť pivný adventný kalendár som mala už dávno. Fľaše som zabalila do vianočného papiera, aby nebolo na prvý pohľad vidieť, o aký druh moku ide. Každé je totiž iné,”vysvetlila pre funmagazin.sk.

Výroba tohto originálneho kúsku zabrala Beáte dva mesiace a 3 hodiny, nakoľko pivo sa snažila pre svojho partnera zháňať z rôznych kútov nielen Slovenska. “Najväčší problém bol schovať ich tak, aby ich priateľ nenašiel, takže som v zásuvke s ponožkami mala 2 mesiace peknú zbierku,” priznáva. Aj keď by sa mohlo zdať, že šikovná Košičanka strávila najviac času zháňaním rôznych fliaš, opak je pravdou. Náročnejšie pre ňu bolo práve samotné balenie a kompletná príprava adventnej krabice. “Momentálne má už svoje miesto v obývačke. Jediné, z čoho je priateľ sklamaný je fakt, že si ich môže začať rozbaľovať až od 1. decembra a vždy iba po jednom,” vysvetľuje Beáta. A že si tento nápad chlapi pochvaľujú, o tom nemusíte ani pochybovať!

Zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Kompletná zostava koučov v Hlase Československa ODHALENÁ!