Ako presvedčiť zákazníkov, aby nakupovali len u vás?

Konkurencia, nech už podnikáte v akejkoľvek oblasti, je veľká. Ak chcete preraziť v tak veľkej konkurencii, potrebujete sa od nej nejakým spôsobom odlíšiť. Ako? Predsa tak, aby ste presvedčili nerozhodných zákazníkov, aby nešli k vašej konkurencii, ale vybrali si práve vás. Ako to ale dokázať? Ak neviete a chcete presvedčiť zákazníkov, aby nakupovali len u vás, prečítajte si pár našich užitočných z praxe overených rád.

Vytvorte si kvalitnú web stránku

Aby ste sa vôbec dostali do povedomia zákazníkov, musíte si dať vytvoriť kvalitnú web stránku a e-shop, aby si klienti mohli vaše portfólio pozrieť aj na internete a objednať si produkty, ktoré potrebujú. Využite vo svoj prospech práve to, že čoraz viac ľudí nakupuje cez internet. Ak klientov neohúrite dizajnom a vaša web stránka sa bude veľmi dlho načítavať, nečudujte sa, že sa klienti rozhodnú nakupovať u konkurencii. Nebojte sa investovať do tvorby novej firemnej web stránky. Oplatí sa vám to! Ak bude váš web/ e-shop rýchly, zvýši sa šanca, že si klient vyberie práve váš web.

Odmeňujte ich

Každý zákazník má rád akcie, ale viac oceňuje darčeky k objednávke grátis. Ak predávate tonery Canon, pri objednávke nad určitú sumu dajte svojim zákazníkom niekoľko percentnú zľavu. Zákazník miluje akékoľvek zľavy a o to viac si začne vážiť vás ako firmu, keď mu dáte pri budúcom nákupe vernostnú zľavu, alebo mu podarujete ešte jeden výrobok z vašej ponuky grátis.

Ak chcete, aby si zákazník vybral vás a o vašu konkurenciu už nikdy nezakopol, osvojte si tieto pravidlá a riaďte sa nimi. Uvidíte, že vám porastie počet zákazníkov a tým aj zisk.

1. Nešetrite na tvorbe web firemnej stránky a webdizajnu.

2. Zákazníkov pravidelne odmeňujte zaujímavými akciami a ponúkajte im výrobky grátis.

3. Získavajte spätnú väzbu od stálych zákazníkov -> spolupracujte s call centrom, ktoré vám túto službu za vopred dohodnutý poplatok zrealizuje.