3 dôvody, prečo by ste sa mali venovať štúdiu cudzieho jazyka

Súčasní zamestnávatelia veľkých firiem, ale aj tých menších, uprednostňujú zamestnancov, ktorí majú skúsenosti v danom odbore, ale vedia aj plynule minimálne jeden cudzí jazyk.

Mladí ľudia sa dnes učia cudzie jazyky už na základnej škole. Sú však aj takí, ktorím cudzie jazyky príliš nevoňajú a radšej majú iné predmety. Cudzie jazyky sú však súčasnosti veľmi žiadané.

V nasledujúcich riadkoch si prezradíme dôvody, prečo by ste sa mali venovať štúdiu cudzieho jazyka.

1. Dostanete sa do lepších firiem

Ak túžite pracovať v lepších medzinárodných firmách, bez znalostí cudzieho jazyka sa tam jednoducho nedostanete. Pracovať v zahraničných firmách bez znalostí cudzieho jazyka jednoducho nedokážete, preto ak chcete pracovať v lepších firmách a zarábať viac, investujte do štúdia cudzieho jazyka. Prihláste sa na jazykový pobyt pre dospelých a choďte študovať cudzí jazyk do inej krajiny. Cudzí jazyk sa vám lepšie dostane do hlavy práve vtedy, keď budete žiť medzi ľuďmi, ktorí týmto jazykom hovoria.

2. Máte možnosť kariérne rásť

Ak nechcete skončiť na podradnej pozícii vo veľkej firme, ale chcete kariérne rásť – chcete si budovať kariéru, myslíte si, že by to šlo, keby ste neovládali cudzí jazyk? Určite nie. Potrebujete znalosti cudzieho jazyka.

Ak budete ovládať plynule minimálne jeden cudzí jazyk, máte istotu, že nebudete pracovať stále na jednej pozícii, ale budete kariérne rásť. Keby vás náhodou nechceli povýšiť, budete mať istotu, že iné firmy sa budú o vás biť.

Ak ste neabsolvovali štúdium v zahraničí a máte dieťa, ktoré ide práve teraz na strednú školu, myslite na budúcnosť svojho dieťaťa a zvážte možnosť štúdia v zahraničí.

3. Budete flexibilnejší a zlepšíte si pamäť

Je dokázané, že ľudia, ktorí ovládajú minimálne jeden cudzí jazyk, sú flexibilnejší – dokážu zvládnuť viac činností naraz. Navyše štúdium cudzieho jazyka zlepšuje vašu pamäť (lepšie kognitívne schopnosti).

Štúdium cudzieho jazyka môžete spojiť s pobytom zahraničí. Teraz cez leto určite oceníte teplejšie krajiny, kde sa popri štúdiu budete môcť venovať aj kúpaniu a iným vodným športom. Vyskúšajte jazykový pobyt na Malte a uvidíte, že sa vám štúdium v zahraničí zapáči. Veď kto by nechcel študovať v tak krásnom prostredí?

Venujte sa štúdiu cudzích jazykov. Investícia do jazykových kurzov sa vám niekoľkonásobne vráti a budete radi, že ste sa predsa len rozhodli absolvovať štúdium cudzieho jazyka.