3 dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste sa venovali vysokohorskej turistike

Dali ste si predsavzatie, že sa budete viac hýbať? Dodržali ste ho? Ak nie a chceli by ste sa viac hýbať, prezradíme vám, prečo by ste sa mali venovať konkrétne vysokohorskej turistike. Slovensko sa môže pochváliť naozaj veľkým množstvom krásnych turistických trás, a to nielen vo Vysokých Tatrách. Škoda to nevyužiť, nemyslíte?

1. Spevníte si postavu

Ak ste ani dva mesiace po vianočných sviatkoch neschudli to, čo ste počas nich nabrali, teraz je ten správny čas začať turistikovať. Pravidelná niekoľkohodinová túra spevní nielen vaše nohy – stehná a lýtka, ale aj váš zadok. Ak vás trápia široké boky, silné stehná a lýtka, práve turistika vám v tomto pomôže. Okrem toho si spevníte chrbtové svalstvo, čo určite oceníte, ak máte sedavé zamestnanie. Na takéto „posilňovanie“ celého tela sa aj primerane obliekajte. Majte vždy po ruke dámsku mikinu s kapucňou, ktorá vás v prípade nepriaznivého počasia dostatočne zahreje.

2. Vyčistíte si hlavu

Ak ste dlhodobo v strese, či už kvôli zamestnaniu, alebo kvôli problémom v rodine, práve vysokohorská turistika vás prinúti myslieť na niečo úplne iné, len nie na problémy. Pravidelným turistikovaním si vyčistíte hlavu a prídete na iné myšlienky. Budete sa viac usmievať. Budete veselší.

3. Spoznáte nové miesta

Ak ste akčný typ a radi spoznávate nové miesta, práve vďaka vysokohorskej turistike spoznáte ďalšie. Je rozdiel pochváliť sa na sociálnych sieťach fotografiou z námestia v meste ako fotkou z niektorých napríklad tatranských vrcholov. Je dokázané, že nás príroda upokojuje.

Spoznávajte nové miesta, ale pozor, nezabúdajte sa poistiť a pred túrou si vyhľadajte poistenie do hôr. Zdravie je predsa prvoradé.

Letná sezóna začína vo Vysokých Tatrách až v júni. To však ale neznamená, že dovtedy musíte leňošiť doma pred televíznou obrazovkou. Vezmite si bežky, poprípade si kúpte palice, ktoré sa používajú pri nordic walking. Hlavne trávte čas v horách. Budete šťastnejší a zabudnete na všetok stres, ktorý vás obklopuje a nedá vám dýchať.