Nezmyselná nehoda pre náhlenie sa do práce si vyžiadala ďalšiu obeť. Vo štvrtok v skorých ranných hodinách podľahla svojim vážnym zraneniam Margita († 30) z Hodejova (okr. Rimavská Sobota).

Mladá žena je tak už treťou obeťou, ktorá zomrela pri stredajšej havárii vlaku a auta. Ostali po nej dve malé deti, ktoré netušia, že ich milovaná mamička ich už nikdy neuvidí vyrastať…

Vážna nehoda, ktorá sa odohrala v stredu ráno na železničnom priecestí v Rimavskej Sobote, si vyžiadala až tri ľudské životy. Vodič Milan († 30), ktorý autom vletel pod vlak, zahynul spolu s Brigittou († 25) na mieste. Margita († 30) utrpela ťažké poranenie hlavy a krčnej chrbtice a bola prevezená vrtuľníkom do banskobystrickej nemocnice. Tam už jej však nedokázali pomôcť. „Pacientka následkom vážnych poranení zomrela,“uviedla hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

S jej náhlou smrťou sa nedokážu zmieriť mama Erika a Margitin druh Gabriel, ktorý dáva vinu vodičovi. „Kto by nebol nahnevaný, zabil seba a ešte dvoch ľudí. Mysleli sme si, že sa nebude ponáhľať, aj keď zaspal do práce. Ich majsterka vedela, že budú meškať. Keby som to vedel, nepustil by som ženu s ním,“ hovorí nešťastný Gabriel s tým, že jeho družka pracovala v závode 8 rokov, no z materskej sa vrátila len pred troma mesiacmi a s Milanom cestovala do práce veľmi krátko. „Náš trojročný synček a ani dcérka ešte nevedia, čo sa mamičke stalo. Myslia si, že je v práci,“ doplnil zronený muž.

Osudné odmietnutie

Margitina mama Erika nedokáže prestať plakať. „Chodila do roboty na aute len preto, že chcela byť skôr pri deťoch. V stredu ráno ju chcel zobrať zať, no ona nechcela, že nech ostane pri malom. Naposledy som ju videla živú, ako k Milanovi sadala do auta. Ešte mi povedala – mama, choď dnu, lebo ochorieš. Bola taká dobrá a šikovná,“ zadúša sa slzami mama, ktorá strávila celý deň pri dcére v nemocnici. „Mala veľmi studené ruky, celá bola bledá. Ona už v stredu akoby bola mŕtva. No sľúbila som jej, že sa postarám o detičky, že budem Gabrielovi pomáhať,“ plače Margitina mama.

Milan († 30) viezol v stredu ráno na svojej Škode Octavia manželku Sandru (26) a kolegyne Brigittu († 25), Margitu († 30) a Eszter (46) do závodu v Rimavskej Sobote, kde spoločne pracovali. Podľa polície pred železničným priecestím chráneným svetelnou signalizáciou a bez závor stála už dodávka. „Vodič Octavie nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti,“ informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Zdroj : Čas .sk

Pozri aj:   Minulosť šoféra smrtiacej audiny Davida: Hviezda televíznej šou!