Nešťastie videli na vlastné oči, ale už mu nedokázali zabrániť. Ledva sa maličká Kristínka (1) naučila chodiť a už takmer došlo k tragédii.

Na lazoch v Cerove (okr. Krupina) v sobotu popoludní pri hraní sa so sestričkou nešťastne spadla do kotlíka s práve dovareným gulášom. Dievčatko skončilo s popáleninami nožičiek a zadočka v košickej nemocnici. Pred najhorším ju zachránili plienky!

Krásny slnečný deň sa na cerovských lazoch takmer zmenil na tragédiu. Rodina Záchenských varila na dvore guláš. Keď dovarili, odniesli kotlík dovnútra do domu. Tam sa hrala malá Kristínka s päťročnou sestričkou Alžbetkou. „Maličká začala cúvať a spadla do zakrytého kotlíka s gulášom. Našťastie, mala na sebe plienky,“ uviedol ešte stále šokovaný starý otec dievčatka.

Obarená Kristínka začala veľmi plakať, starký a jej mama Gabika ju okamžite vytiahli von. Dali jej studené obklady a zalarmovali suseda, ktorý ich odviezol do nemocnice vo Veľkom Krtíši. Odtiaľ dievčatko aj s mamičkou previezli na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Košíc-Šace. Podľa hovorkyne leteckých záchranárov Zuzany Hopjakovej malá pacientka mala popálené dolné končatiny a zadoček, utrpela popáleniny na 20 percentách tela. Ako dodal starký, Kristínka je na tom už, našťastie, lepšie a dokonca s ňou ráno už aj telefonoval. „Som veľmi nešťastný z toho, čo sa stalo. Vnučky mám veľmi rád. Ešteže tam nespadla hlavičkou. Dúfam, že sa z toho rýchlo dostane,“ dodal pán Záchenský.

Zdroj :Čas.sk

Pozri aj:   Srdcervúce FOTO leva vyhladovaného na smrť: Zo slov fotografa mrazí, videl ho umierať