Iba deň po tom, ako prokurátor vyšiel pred verejnosť s novými zisteniami o vražde Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27), polícia opäť začala konať.

Podľa informácií Nového Času policajti prehľadávajú les a okolie domu Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) v obci Veľká Mača, v ktorom boli snúbenci pred mesiacom popravení. Za dedinou sú dva policajné autobusy a z lesa je počuť štekot.

Prokurátor prehovoril o detailoch vraždy

Prokurátor v pondelok oznámil, že k vražde došlo 21. februára 2018, čiže v stredu večer. Prokurátor zároveň prezradil, že bol zistený aj presný čas smrti Kuciaka a Kušnírovej v rozpätí približne 5 minút. Kedy k vražde došlo, nechcel kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu prezradiť. Zároveň sa vyšetrovateľom podarilo zadokumentovať približný pohyb páchateľa.

Dvojicu zastrelili krátkou guľovou zbraňou kalibru 9 mm. Jána Kuciaka zavraždili dvoma výstrelmi do srdca, Martinu Kušnírovú jednou strelou do oblasti tváre. Na mieste činu sa našli dve nábojnice a ďalšie nevystrelené náboje. „Neboli (na mieste vraždy) zistené stopy zápasu a nebolo nič odcudzené. Tieto okolnosti naznačujú, že išlo o vraždu na objednávku,“ vyhlásil prokurátor.

Prokurátor informoval, že doteraz prebehli výsluchy približne 200 svedkov. Na objasnenie činu bol vytvorený jeden z najväčších vyšetrovacích tímov za posledné roky. Pracuje v ňom 10 vyšetrovateľov, 50 operatívcov. Zároveň vytvorili analytickú skupinu a skupinu zahraničnej spolupráce. Slovenské orgány spolupracujú s talianskou políciou i s Europolom.

Zdroj  : Čas .sk

Pozri aj:   Priateľka z pekla ide do basy: FOTO Útla dievčina (22) urobila frajerovi zo života nočnú moru