TILBURG – Rodičia z Holandska sa chceli zrelaxovať a ich ich malé deti pokochať pohľadom na exotické zvieratá. Výlet do safari parku sa však takmer skončil tragédiou po tom, ako vystúpili z auta, aby sa poprechádzali. Všimla si ich totiž skupina gepardov,

Návštevníci safari parku Beekse Bergen za holandským mesto Tilburg nakrútili napínané video. Zachytáva mladú rodinu, ako vystupuje z auta len pár metrov od skupiny gepardov, ktorí ležia v tráve. Otec najprv otvorí predné dvere a začne ich fotografovať. Potom z tých zadných vystúpi jeho žena, aby dala nejaké veci do kufra. Nakoniec vyjdú von aj ich dve deti a postavia sa vedľa mamy.

Auto sa pohne ďalej, a práve v tom momente si ich všimla divoká zver. Rodinu to však vôbec nevystrašilo a ďalej stoja vonku, neuvedomujúc si obrovské riziko, ktoré im hrozí. Gepardy ich začínajú pomaly obkľučovať a snovajú smrteľný plán. Rodine sa nakoniec podarí dostať späť do auta práve včas.

Šokujúci incident potvrdil aj manažér parku Niels de Wildt. Podľa neho mali návštevníci obrovské šťastie, že vyviazli bez ujmy. „Gepardy boli práve v štádiu kŕmenia, takže neboli až tak hladní a nesnažili sa loviť. Potom si to ale očividne rozmysleli, pretože sa podľa všetkého chystali zaútočiť,“ povedal miestnej rozhlasovej stanici NOS. 

Také šťastie už nemal deväťročný chlapec, ktorý v roku 2009 v rovnakom safari tiež vystúpil z auta a gepard ho pohrýzol do ramena. Odvtedy park vydal zákaz vystupovania z auta, ktorý platí pre všetkých návštevníkov bez výnimky. Stále sa však nájdu takí, ktorí toto nariadenie nerešpektujú a nevážia si vlastný život.

 

zdroj : topky.sk

Pozri aj:   Peter († 31) zomrel cestou za prácou do Bratislavy: Manželka sa zrútila, je v 8. mesiaci tehotenstva!