Nevýslovný žiaľ s jedinou nezodpovedanou otázkou. Rodičia, kamaráti a športovci z Kysúc stále nepoznajú odpoveď na to, ako sa tínedžer Peter († 17) ocitol v nedeľu nadránom na frekventovanej Tatranskej ceste v Ružomberku.

Talentovaného futbalistu zrazila dodávka plná ukrajinských robotníkov a napriek oživovaniu sa ho už nepodarilo zachrániť. Stredoškolákovi a nadanému strednému obrancovi z Rakovej (okr. Čadca) sa stalo osudným rozhodnutie ísť pozrieť kamarátov…

Peter († 17) hral podľa slov jeho trénera Patrika Koňušíka najskôr za Rakovú, neskôr za Podvysokú a až posledný rok hosťoval v drese Staškova v družstve U17 v druhej lige, v ktorom mal pôsobiť do konca júna ako stredný obranca. „Hral za dorastenecké družstvo. Bol to húževnatý a bojovný hráč, ale najmä dobrý chlapec, veľmi obľúbený, priateľský, do partie. Je to veľká strata,“ prezradil tréner s tým, že pre ostatných hráčov bol Peter veľkým vzorom.

V sobotu sa vybralo družstvo U17 na zápas do Lučenca, kde sa mu, žiaľ, nepodarilo zvíťaziť. Peter bol však usmiaty a veselý a prehru podľa vyjadrenia trénera neprežíval tragicky. „Po zápase šli chlapci domov na Kysuce, ale Peter sa náhle rozhodol, že ho máme vyložiť v Žiline a že pôjde do Ružomberka za kamarátmi,“ opisuje tragické rozhodnutie mladíka tréner Patrik Koňušík.

Tešil sa na šibačku

Nik doposiaľ netuší, čo sa presne stalo. Mladík sa z nevysvetliteľných príčin ocitol v nedeľu o štvrtej hodine nadránom na Tatranskej ceste v Ružomberku. „Chcel byť s kamarátmi. Písali sme si, že v nedeľu sa vráti domov a v pondelok pôjde vyšibať kamarátky. Už ho nikdy neobjímem,“s plačom sa zdôverila užialená mama Mirka (36), ktorá prišla o jediného syna. „Občan Ukrajiny, 36-ročný vodič Mercedesu-Benz Sprinter, jazdil v smere od Liptovského Mikuláša na Ružomberok. Z doposiaľ presne nezistených príčin následne došlo v jazdnom pruhu k zrážke vozidla s chodcom, ktorý bol bez reflexných prvkov. U vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol,“ informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík s tým, že polícia nehodu stále vyšetruje. Len v stredu bola u nebohého futbalistu vykonaná pitva.

Zdroj :Čas .sk

Pozri aj:   Prehovorili kolegyne Márie (40), ktorá zomrela po 20 bodných ranách nožom: Domov si išla po smrť!