Výhodný biznis! Dopravný podnik Bratislava (DPB) predal svoje pohľadávky firme Platiť sa oplatí len za stotinu nominálnej hodnoty.

Novým majiteľom pokút čiernych pasažierov sa vďaka tomu stala táto spoločnosť . Zaujímavé na celej situácii je to, že v jej vedení figuruje meno podnikateľa Borisa Jakeša (45), manžela známej tanečnice Kataríny Štumpfovej (32).

Podľa denníka Sme ide o 127-tisíc pohľadávok, ktoré sa môžu týkať viac ako 100-tisíc ľudí a spoločnosť ich získala za stotinu ich nominálnej hodnoty. V zásielkach, ktoré prišli v uplynulých dňoch viacerým ľuďom, je Oznámenie o postúpení pohľadávky, Výzva pred podaním návrhu na vykonanie exekúcie a vopred vyplnený platobný šek.

Podľa DPB firma Platiť sa oplatí odkúpila pohľadávky štandardným spôsobom. „Informácia o vyhlásení obchodnej verejnej súťaže bola transparentne zverejnená na internetovej stránke DPB, na internetovej stránke magistrátu a v inzeráte v novinách,“ uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová a pokračovala: „Súťaže sa zúčastnili dve spoločnosti, pričom predložený súťažný návrh spoločnosti Platiť sa oplatí, s. r. o., obsahoval najvýhodnejšiu výšku odplaty za odpredaj pohľadávok.V predmetnej súťaži išlo o nedobytné pohľadávky od roku 2006, ktoré boli v mandátnej správe advokátskej kancelárie.“

Nový Čas zistil, že jedným z konateľov firmy Platiť sa oplatí je Boris Jakeš, manžel tanečnice Kataríny Štumpfovej. Po telefonáte do spoločnosti nám slečna na druhej strane linky potvrdila túto informáciu, aj to, že firma odkúpila pohľadávky DPB. „Nemám sa k čomu vyjadriť,“dodala. K veci sme sa opýtali aj krásnej tanečnice. „Viete čo, nehnevajte sa, ale ja sa o svojom súkromí nerozprávam s novinármi už niekoľko rokov, takže sa k tomu nebudem vyjadrovať,“ povedala Štumpfová do telefónu.

Pozri aj:   Tajomstvo nevesty Meghan: Ten nenápadný detail ju prepojil s princeznou Dianou ( 36)!