Mladej stredoškoláčke z Floridy sa prihodil incident, aký by nechcela zažiť žiadna tínedžerka.

Keď sa Lizzy Martinez (17) rozhodla, že si jedného dňa neoblečie do školy podprsenku, netušila, aké následky si tým neskôr privodí. Pod vyťahaným tričkom s dlhým rukávom šla teda naostro. Kým spolužiaci to príliš nepreháňali a nešli až za hranice únosnosti, skutočné zosmiešnenie prišlo, keď ju predvolali do kancelárie riaditeľky školy. Tá jej vysvetlila, že budí nechcenú pozornosť ostatných študentov.

„Povedala mi, že si musím pod tričko obliecť košeľu, aby stiahla prsia a ukryla ich. Potom ma požiadala, aby som sa prešla,“ opisuje potupu dievčina. Košeľa nebola očividne dostatočným riešením, pretože ju poslali za školskou zdravotnou sestrou. Tam dostala štyri náplasti, aby nimi prekryla svoje bradavky. Lizzy skončila v slzách a o celom incidente napísala na Twitteri, informuje Daily Mail.

„Dnes som sa rozhodla neobliecť si podprsenku. Predvolali ma počas hodiny, pretože jeden z mojich učiteľov sa sťažoval, že odvádzam pozornosť chlapcov v triede. Moja škola mi v podstate povedala, že vzdelanie chlapcov je dôležitejšie ako moje. A mala by som sa za svoje telo hanbiť,“ dodáva Lizzy. Školská rada neskôr uznala, že pracovníci Braden River School mohli zvládnuť situáciu aj lepšie. Tí sa však bránila tvrdením, že chceli iba presadiť vopred dané pravidlá obliekania.

Zdroj : Čas .sk

Pozri aj:   V centre Prahy sa zrútila časť budovy: Trosky zavalili štyroch ľudí