Najpríjemnejším spôsobom ako spáliť prebytočné kalórie sú bezpochyby intímnosti s partnerom. Samozrejme, to, koľko kalórií reálne spálite záleží aj od vašej aktivity. Určite ste i vy mali neraz z noci plnej fyzickej lásky svalovicu. Koľko sa dá milovaním reálne spáliť?

V priemere sa z milovania veľmi schudnúť nedá, ale udržať si tónovanú postavu a spáliť kalórie navyše to určite pomáha. Štúdia University of Montreal porovnávala výdavky kalórii pri behu a milostných hrách.

Ukázala, že beh ďaleko prekonal výdajom kalórií milostné hry. Ženy počas polhodiny behu spálili v priemere 213 kalórií, muži 276. Pri milostných hrách ženy stratili len 69 kalórií a muži 101.

Prečo muži pri milovaní spália viac?

Autor výskumu Antony Karelis to vysvetľuje takto: „Muži vážia viac ako ženy a kvôli tomu sú ich energetické výdavky vyššie ako u žien pri tom istom cvičení.“ Ďalšou záležitosťou je, že muži sú zvyčajne pri milostných hrách fyzicky aktívnejší ako ženy.

Najviac spálite pred vrcholom

Intímne hry párov, ktoré sa zúčastnili na štúdii trvali v priemere 25 minút, vrátane predohry. Samotný pohlavný styk trval v prieme len 6 minút. Počas milovania nespaľujeme kalórie rovnako.

Najviac spálite v momentoch pred vyvrcholením, a to dokonca viac ako pri behu. V dlhodobých vzťahoch alebo u starších ľudí sa tepová frekvencia a výdaj energie pri styku mierne znižuje.

Každé milovanie je iné – a to aj z hľadiska výdaju energie

Počet spálených kalórii sa však veľmi líši medzi jednotlivými „sexuálnymi stretnutiami“. Kým v jeden večer spálite len 50 kalórií v iný, pri väčšej aktivite môžete spáliť bez problémov aj dvojnásobok za rovnako krátky čas.

Ak ste po milovaní s partnerom spotení, zadychčaní, trvá vám celé minúty, kým sa spomalí váš srdcový tep, prípadne ste zažili viac vyvrcholení, je isté, že ste spálili aj viac kalórii.

Ani cesta v vrcholu nie je vždy rovnaká

Niekedy môžete vyvrcholiť rýchlo a bez námahy, inokedy to trvá dlhšie a aktívnejšie do hry zapájate všetky svaly – i keď si to možno neuvedomujete.

Energetický výdaj súvisí aj s polohou, respektíve polohami pri milostných hrách. Je logické, že pri polohe na ňom alebo po štvornožky vydáte viac energie ako pri lyžičkách alebo misionárskej.

So zakázaným partnerom

Štúdia uverejnená v European Heart Journal ukázala, že sex so zakázaným partnerom tiež zvyšuje počet spálených kalórií, samozrejme tento spôsob neodporúčame. Tiež potvrdila fakt, že 75 percent náhlych úmrtí na srdcový infarkt počas milostných hier sa týkalo mimomanželského partnera.

Milostné hry netreba rátať na kalórie

Majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Podporujú srdcovo-cievny systém, duševné zdravie, znižujú riziko rakoviny, zlepšujú náladu a podporujú spánok.

To sú všetko dôvody na to, aby ste sa s partnerom venovali intímnostiam čo najčastejšie. A okrem toho si môžete ísť zabehať alebo zacvičiť, aby ste sa cítili úplne fit.