Dráma so šťasným koncom! Nela Pocisková (27) porodila svojmu partnerovi Filipovi Tůmovi (40) na Veľkonočný pondelok druhé dieťa – dcéru Lianku.

Príchod dievčatka na svet však prebiehal za mimoriadne dramatických okolností, keď sa speváčka musela spoľahnúť len na vlastné sily. Nela pre Nový Čas prezradila detaily šokujúceho pôrodu v aute, na ktorý len tak ľahko nezabudne. Podľa odborníkov mala obrovské šťastie. Spolu s bábätkom boli totiž vo veľkom ohrození života!

Pocisková si podľa vlastných slov prežila doslova sci-fi. Príchod jej dcérky Liany na svet prebiehal za veľmi vypätých a stresujúcich okolností. Nela však obdivuhodne zachovala pokoj a dcéru nakoniec priviedla na svet v aute pri dome – a celkom sama!

Pôrod v aute

Lianka sa narodila na Veľkonočný pondelok. Pri herečke bola v ten deň jej laktačná poradkyňa, ktorá si podľa Neliných slov myslela, že je ešte čas a s odchodom do nemocnice môžu počkať. Mýlila sa. A vyrobila tým speváčke obrovský problém. Nela musela rodiť úplne sama v zaparkovanom aute, ktorým mali ísť do pôrodnice. „Z kontrakcií som mala pocit, že som už dávno mala byť v nemocnici, zrazu prišli štyri najsilnejšie a už sme nestihli nič,“ opísala dramatické okamihy Nela.

„Dcérku som porodila sama, dala dole sveter, zakryla som ju a skontrolovala som, či dýcha a či je v poriadku. A pozrela som sa, koľko je hodín,“ opísala nám scénu ako vystrihnutú z amerického filmu statočná Nela. O pár minút nato prišla sanitka. „Prestrihli mi pupočnú šnúru a previezli nás do nemocnice v Ružinove,“ dodala Pocisková, ktorá tam odrodila placentu. Na svoju polovičku je nesmierne hrdý jej partner Filip Tůma. „Nelka bola úžasná. Dcérku si odrodila aj vybrala sama a položila na seba,“ prezradil nám herec, ktorý si myslí, že jeho partnerka konala pohotovo, čím zachránila život ich dieťatka. Nový Čas sa preto s otázkami obrátil aj na odborníka, ktorý priznal, že v tejto situácii boli matka aj dieťa v obrovskom ohrození. „Mohlo prísť k vážnym komplikáciám, pri ktorých mohli jedna aj druhá prísť o život,“ uviedol gynekológ Jozef Španka.

Zdesený Tůma

Napriek tomu, že všetko dobre dopadlo a mamička s dcérkou sú v poriadku, Tůma je z celej situácie stále v šoku. „Keď sme vedeli, že Nelka začína rodiť, išiel som odviezť syna k rodičom, a hneď som sa chcel vrátiť a zobrať ju do nemocnice. Potom mi však zavolali a zistil som, čo sa stalo,“ povedal Novému Času herec. Ten má ťažké srdce najmä na laktačnú poradkyňu, s ktorou sa Pocisková počas tehotenstva radila. Ako sme sa totiž dozvedeli, mladá mamička mala kontrakcie už v nedeľu, no poradkyňa jej tvrdila, že o nič nejde a na pôrod je stále čas. „Som rád, že to všetko nakoniec dobre dopadlo. Pani za mnou potom prišla a ospravedlnila sa mi, že ju to mrzí,“ dodal Filip, ktorý dúfa, že celá situácia bude aj pre ňu ponaučením. Napriek tomu voči nej nepodniknú žiadne právne kroky. „Dúfam, že to bude dostatočná výstraha aj pre ostatných,“ dodal na záver.

MOHLO PRÍSŤ K NAJHORŠIEMU

Jozef Španka, gynekológ

– Pri takýchto pôrodoch je veľké riziko, že sa dieťatko pridusí, alebo sa môže narodiť aj mŕtve. Okrem toho je tu aj hrozba pre mamičku, ktorá mohla vykrvácať. Čo sa týka prestrihnutia pupočnej šnúry, nič nehrozí, pokiaľ nie je narušená a nekrváca. Inak môže byť mamička s dieťatkom spojená aj niekoľko desiatok minút.

Pozri aj:   Ultra tolerantná Jasmina: Teraz randí s Rytmusom, predtým milovala nácka