Príbuzní a známi dôchodkyne Margity († 66), ktorá zahynula pri zrážke s autom colníkov, sú nešťastní. Šéfovi finančnej správy Imrichovi Imreczemu odkazujú, že zbierka colníkov život dôchodkyni nevráti.

Pri obci Veľký Lapáš (okres Nitra) sa v nedeľu večer stala smrteľná dopravná nehoda. V aute finančnej správy sa viezli traja colníci – dvaja z okresu Topoľčany a jeden z okresu Komárno. Vodič (39) počas jazdy zistil, že nemá dostatočnú brzdnú dráhu. V snahe vyhnúť sa zrážke s autom pred ním, strhol volant do protismeru. Tam sa však zrazil s protiidúcim autom Kia Cee´d, v ktorom sa viezli štyria ľudia – dvaja muži, jedna žena a jeden chlapec (14). Margita B. († 66) z okresu Levice po zrážke s autom zraneniam na mieste podľahla. Zranených colníkov, mužov a chlapca previezli do nemocnice.

Prezident finančnej správy Imrich Imrecze po nehode vyhlásil: „Je to obrovská tragédia. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine. Urobím všetko preto, aby sme im v týchto ťažkých chvíľach pomohli.“  Imrecze uviedol, že finančná správa a colníci začali organizovať zbierku na podporu pozostalých po obeti tejto tragickej dopravnej nehody.

Žiadna zbierka, žiadne peniaze našej Margite život nevrátia. Keby sa colníci naučili lepšie šoférovať, nemusela sa tragédia stať. Margita sa približne pred piatimi rokmi vydala do našej dediny,“ povedala pre Čas.sk suseda z Plavých Vozokán. „Bola to dobrá žena, pomáhala ľuďom, pomáhala starať sa o bezvládnych susedov. Nemôžeme jej náhlu smrť, ako sa hovorí, rozdýchať,“ dodala príbuzná Margity.

Zdroj :Čas.sk

Pozri aj:   Jasný odkaz ministerke Matečnej: Farmári toho majú dosť, vyrážajú na traktoroch z východu do Bratislavy