Nad tým, že na Slovensku si do nemocnice potrebujeme doniesť vlastné mydlo na ruky či toaletný papier, už len krútime hlavami. Istého pacienta však prekvapila požiadavka personálu, že si na vyšetrenie musí ísť kúpiť vlastné baterky.

O prípade z jednej zo slovenských nemocníc informovali topky.sk. Podľa pacienta Fakultnej nemocnice Trnava, ktorý potreboval vyšetrenie prenosným meracím prístrojom Holter-EKG, ktorý monitoruje EKG počas celého dňa, si doňho musel priniesť vlastné baterky. “Normálne vám sestrička napíše na papierik, aký typ bateriek tam ide, vy to musíte ísť kúpiť, priniesť naspäť do nemocnice a až potom vám to dajú na telo,” sťažoval sa.

Podľa vyjadrenia nemocnice sú batérie potrebné na zabezpečenie plynulého 24-hodinového záznamu a tí pacienti, ktorých požiadajú zakúpiť si ich, ich po ukončení dostanú naspäť. Nemocnica vraj nechce šetriť na pacientoch, no je potrebná istota 24-hodinového záznamu a práve preto sa do prístroja vkladajú vždy nové batérie. “Ak by nemocnica po každom použití batérie vymieňala, tak by tvorila nadmerné množstvo odpadu, pričom pri súčasnom režime tieto odovzdá späť pacientovi a ten ich ďalej následne využije v iných spotrebičoch v domácnosti,” tvrdí hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Trnave Katarína Tittelová. Počas roka 2017 vraj takéto vyšetrenie podstúpilo v tejto nemocnici 819 pacientov a doposiaľ nezaznamenali žiadne námietky či pripomienky ku kupovaniu vlastných batérií.

Zdroj : Hitky.sk

Pozri aj:   Cudzinec na Lamborghini sa chcel zaradiť na poslednú chvíľu: FOTO Nestihol to a takto sa to skončilo