Najdúch z ulice zmizol! Speváčka Sisa Lelkes Sklovska (52) má ostatný mesiac slzy v očiach, pretože jej povestný klub mačiek opustil chlpatý člen.

Muzikálová diva totiž v jedno ráno znenazdajky prišla o svojho kocúra Tymona (7), ale stále verí, že strateného miláčika ešte niekedy poláska v náručí. A prosí preto o pomoc!

Život speváčky Sklovskej je úzko spätý s mačkami, ktoré povýšila na svojich priateľov. Po jednom z nich však nedávno nezostal ani len chlp. „Tymon, ktorého som kedysi našla na ulici v Orechovej Potôni, išiel pred mesiacom ráno von ako vždy a dodnes sa nevrátil,“ smúti hviezda muzikálu Mamma Mia! „Hľadala som ho všade u susedov i po celej Kolibe. Nikdy predtým sa to nestalo, že by odišiel a nevrátil sa,“ zúfa si diva, ktorá nehádže flintu do žita. „Stále čakám, že sa vráti a verím, že sa mu nič zlé nestalo. Je to veľmi milý, vďačný, poslušný a hravý kocúr. Ostatným mojim mačkám Leni, Salymu, Fabiosovi a najmä mne veľmi chýba,“ dodáva Sisa, ktorá žiada ľudí, aby jej v pátraní pomohli.

Veľká spoveď o mačkách

Manželka finančníka Juraja Lelkesa priznala, že „mňaukane“ so siedmimi životmi ten jej spríjemňujú už odmalička. ,,Mali sme ich doma veľa a boli to moji najlepší a jediní priatelia. Keď nás presťahovali z rodinného domu do paneláka, mama mi nedovolila mačky zobrať so sebou,“ spomína si rodáčka zo Žiliny, ktorú vtedy dobehla clivosť a dostala „absťáky“. ,,Kŕmila som všetko, čo som stretla a stále som túžila mať svoje a doma. Na vysokej škole na internáte som sa tiež starala o mačky, s ktorými som sa tam skamarátila,“ dopĺňa Sisa, na ktorú sa časom usmialo šťastie. ,,Až po vysokej škole, keď som si prenajala byt, oslavovala som narodeniny a môj kamarát mi daroval malú mačku Miňu. A ňou sa začala nová éra môjho súžitia s týmito úžasnými tvormi,“ dodala pre Nový Čas Sklovska.

Sisine mačky

– Miňa sa dožila 14 rokov. Je pochovaná v Prahe na prvom pietnom európskom zvieracom cintoríne v Tróji.

– Leňa je z internetu z Brazílie /verná kópia Mini/, jej majiteľka hľadala pre ňu domov. Má 15 rokov.

– Monty – našla som ho zúboženého pred vojenskou nemocnicou v Prahe. Dožil sa 15 rokov.

– Huňa – našla som ho v útulku v Los Angeles a bola to neskutočná tortúra dostať ho do Európy. Vytvoril mačací rekord. Dožil sa 20 rokov.

– Tymon 7 rokov – našla som ho v Orechovej Potôni na ulici. Pred mesiacom išiel ráno von ako vždy a dodnes sa nevrátil. Hľadala som ho všade u susedov i po celej Kolibe. Nikdy predtým sa to nestalo, žeby odišiel z domu a nevrátil sa.

– Lisa – môj manžel mi ju daroval na 5 výročie svadby /jeho kolega ju našiel vyhodenú pri smetiakoch/. Po roku ju zabilo auto pri našom dome.

– Saly 3 roky – môj sused videl, ako auto zrazilo Lisu a bol s ním kamarát. Ten keď sa vrátil domov, pred jeho domom sedel kocúr v hroznom stave – zbitý. Informácia sa dostala ku mne a ja som ho išla hľadať. Mal vtedy asi rok.

– Fabios 8 rokov – adoptovala som ho, keď mal 6 rokov. Žije u mňa nový život. Po tých rokoch žitia v byte má výbeh a slobodu na dvore.

Zdroj :čas .sk

Pozri aj:   Exmanžel Kalisovej na FOTKE, pri ktorej budete chcieť kričať: Úplne nahý roztiahol nohy a... Ty vo*e!