Urážky aj fyzické útoky?! Hercom z Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre leží v žalúdku ich šéf Jaroslav Dóczy (58).

Ten mal byť kameňom úrazu aj počas nedávnej roztržky v divadelnom bufete po premiére hry Otec Goriot, kde dokonca zasahovala bezpečnostná služba. Dcéra herečky Evy Pavlíkovej (57) Katarína (29) alias Katarzia si nedávala servítku pred ústa a bez obalu opísala celý nočný incident, po ktorom šéf divadla rozdával výpovede. To len prilialo olej do už aj tak dosť veľkého ohňa. Ako celý konflikt vysvetlil samotný Dóczy?

Incident sa začal, keď herci v divadelnom bufete oslavovali premiéru hry Otec Goriot. Medzi nimi mal byť aj herec Róbert Jakab, ktorý však na naše otázky nereagoval. Situácia sa zvrhla v pokročilých nočných hodinách, keď medzi umelcov v rozjarenej nálade vtrhla bezpečnostná služba.

„Do tejto ich ‚obývačky‘, kam chodia iba zamestnanci divadla, pozvaní kamaráti a rodina, o druhej v noci prišli štyri gorily z firmy Bonul pána Bödöra, ktoré tam ‚pozval‘ riaditeľ bufetu pán Vilček. Herci boli nemilo prekvapení, čo tam tieto osoby robia. Po chvíli gorily vyhlásili, že je záverečná. Umelci sú emoční ľudia, preto sa, samozrejme, bránili najskôr verbálne a potom aj fyzicky. Nazvime to, že boli týmito gorilami ťahaní za kravaty,“ opísala celý drsný incident na sociálnej sieti Katarzia, dcéra herečky Evy Pavlíkovej. Tá sa k celej záležitosti nechcela vyjadriť.

Dostali výpoveď

Katarzia sa pustila do Dóczyho. „Namiesto toho, aby sa svojich ľudí zastal, vyškieral sa v kúte a následne dal Romanovi Poláčikovi a Martinovi Šalachovi, talentovaným chlapcom, ktorí svojimi schopnosťami ťahajú súbor, výpoveď. Pán Dóczy bol urazený, že ho v emočne vypätej situácii poslali do riti,“ rozhorčila sa Katarzia, z ktorej slov je jasné, že konflikty trvajú už dlhší čas. Podľa šéfa divadla bezpečnostná služba prišla po tom, čo herci v bufete prekročili povolený čas, ktorý mal byť do druhej v noci. Tvrdí však, že na kamerových záznamoch nie sú žiadne dôkazy o fyzických napadnutiach. Divadlo ich však nechcelo poskytnúť.

„Kamerový záznam patrí k interným materiálom firiem, čiže môžeme ho poskytnúť právnikom, polícii, ale bohužiaľ nie je možné poskytnúť ho médiám,“ uviedla Novému Času asistentka riaditeľa Stanislava Coková. Dóczy potvrdil, že umelci si už v divadle neškrtnú. „Považujem za dôležité pripomenúť, že k rozviazaniu pracovného pomeru s hercami nedošlo pre spomínaný incident v bufete, ale v súvislosti s ich následným neprofesionálnym prístupom, pre ktorý bolo ohrozené odohratie ďalšieho večerného predstavenia,“ povedal šéf divadla Jaroslav Dóczy s tým, že vzniknutá situácia ho veľmi mrzí. „Ale v záujme zachovania prevádzkyschopnosti divadla som, žiaľ, nemal inú možnosť, ako na ňu reagovať,“ dodal Dóczy.

Bufet má ochranku

Hercom, ktorí dostali padáka, do reči nebolo. „Viem, čo sa chcete spýtať, ale nebudem sa vyjadrovať,“ reagoval Šalacha a zložil telefón. „Ak sa neurazíte, v tomto štádiu na vaše odpovede reagovať nebudem. Ďakujem za pochopenie,“ vyjadril sa Poláčik. František Vilček, štatutár spoločnosti, ktorá má bufet v prenájme, potvrdil, že bezpečnostná služba Bonul na mieste zasahovala. „Pracovníci SBS slušným spôsobom vyzvali hostí bufetu, aby opustili uvedený priestor, pretože je už po druhej hodine, čoho je svedkom kamerový systém,“ vyjadril sa k incidentu František Vilček s tým, že Dóczyho privolala divadelná strážna služba.

Zdroj :Čas.sk

Pozri aj:   Mafiánova spoveď: "Obete sme škrtili, potom ich vyzliekli, poliali chlórom a zakopali"