Rodina z Iowy sa modlí za 7-týždňové nemluvňa, ktoré bolo zranené počas softbalového zápasu, keď mu loptička strelila do hlavy.

Podľa Laury Heinse, členky rodiny, McKenna Hovenga prežila zlomeninu lebky, dve krvácania do mozgu a niekoľko záchvatov. Povedala tak pre stránku YouCaring.com a Waterloo-Cedar Falls Courier. ,,Momentálne je McKenna stále na sedatívach a pripojená na prístroje.“

,,Stále riešime niekoľko problémov, čiže doktori neustále sledujú a upravujú jej lieky. Našťastie už nemá žiadne záchvaty a aj keď je v kritickom stave, je stabilizovaná,“ napísala Laura o jej stave. Na verejnej facebookovej stráke napísala aj to, že rodina nikoho neobviňuje z toho, čo sa stalo.

,,Čo sa stalo, stalo sa a toto je len hrozná zhoda náhod,“ povedala podľa FoxNews. McKenna bola na zápase v Shell Rock so svojimi rodičmi Leeim a Kassy Hovenga. Lee a jeho tím v ten večer hrali. ,,Lee pomáhal Kassy s prikrývkou, pretože chcela malú kojiť. Nevidel, že na ňu letí lopta. Preletela cez oplotenie a zasiahla prvú buď Kassy, alebo McKennu. Nie sme si istí, čo sa stalo potom, bolo to veľmi rýchle a Kassy sa pozerala dole na McKennu, ktorú kojila. Nikto loptu nevidel,“ napísala Laura.

Bábätko bolo prevezené do Waverly Health Center a helikoptérou prevezené do nemocnice St. Mary’s Hospital.

zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Remišová vyzýva Danka, aby sa pre kauzu vzdal funkcie