Samé náhodičky. Premiér Peter Pellegrini (42) si nedávno kúpil luxusný byt za 410-tisíc eur priamo pod Bratislavským hradom. Vynorila sa však otázka, kde na to vzal, pretože podľa majetkových priznaní si mimo platu neuvádza iné príjmy.

Po niekoľkých dňoch prezradil, že mu k úsporám dopomohol aj jeho vtedajší poslanecký asistent Miroslav Čellár (35), ktorý od neho pred 10 rokmi kúpil halu v Banskej Bystrici za 55-tisíc eur.
Čo uvádza v majetkovom priznaní

Pellegrini vyhlásil, že 245-tisíc eur za byt s rozlohou 90 štvorcových metrov v luxusnej lokalite zaplatil z úspor a na zvyšok si zobral hypotéku. Po tom, čo mu Denník N vyrátal, že to vzhľadom na jeho príjmy nesedí a vo vzduchu lieta 100-tisíc eur, prehovoril, že predal vtedy byt aj výrobnú halu. „V roku 2008 som predal svoj prvý byt. Predal som ho po ôsmich rokoch vlastnenia. V roku 2009 som predal aj garáž a vlastnil som aj výrobnú halu, ktorú som odpredal v roku 2008,“ povedal. Podľa Denníka N bol pritom kupcom jeho vtedy 25-ročný asistent Miroslav Čellár a je otázne, kde na to vzal. Halu kúpil za takmer 55-tisíc eur. Čellár neskôr pôsobil ako hlavný štátny radca u exposlankyne Jany Laššákovej či podpredsedu parlamentu Martina Glváča. V súčasnosti je podpredsedom Úradu priemyselného vlastníctva. „S pánom Pellegrinim som sa poznal ako jeho poslanecký asistent a moju ponuku vyhodnotil ako najvýhodnejšiu,“ povedal Čellár denníku.

Halu kupoval cez svoju firmu PT Group. Tá pritom sídli na rovnakej adrese ako firma otca premiéra Otta Pellegriniho. Hala sa nachádza na okraji Banskej Bystrice, v súčasnosti je v nej autoservis. Premiéra s Čellárom spája aj to, že majú byty v rovnakej banskobystrickej bytovke. Čellár sa tiež dal na stranícku dráhu a v súčasnosti je okresným šéfom Smeru. Pellegrini na naše otázky nereagoval. Pred niekoľkými dňami vyhlásil, že rád svoje príjmy vysvetlí aj pred parlamentným Výborom pre nezlučiteľnosť funkcií. „Čím skôr to bude, tým skôr budem môcť kolegom ukázať, že nič nekalé sa nestalo. Nie je mi vôbec príjemné, že sa nemôžem sústrediť na prácu,“ povedal. Pellegrini trvá na tom, že nemá vo financovaní nejasnosti a mieni to dokázať. Poslancom chce ukázať aj stav na účtoch z roku 2012, keď ich predkladal Národnému bezpečnostnému úradu (NBÚ) pri získavaní previerky na prísne tajné. „Nemám čo skrývať,“ dodal.

Čo uvádza v majetkovom priznaní:
⇒ byt v Banskej Bystrici
⇒ garáž
⇒ rekreačná chata v Králikoch
⇒ poľnohospodárska pôda
⇒ úspory
⇒ dva hypotekárne úvery
Príjmy za rok 2016 ………………………………….53 382 €

Zdroj : Čas .sk

Pozri aj:   Eva Varholíková, ktorej vinou zahynuli 4 osoby, má dôvod na radosť: Súd jej odklepol slobodu!