V slnečnej Kalifornii sa konala tradičná každoročná konferencia vývojárov, na ktorej šéf Facebooku Mark Zuckerberg predstavuje plány spoločnosti na blízke obdobie. A tentoraz riadne prekvapil- Facebook chystá zoznamku.

,,Na Facebooku je 200 miliónov užívateľov, ktorí sa označujú ako nezadaní. A my sme povinní budovať zmysluplné vzťahy, a tento je asi najzmysluplnejší zo všetkých,”prehlásil americký miliardár. Nová služba by mala užívateľom “ponúkať” profily vhodných partnerov, presné detaily však budú oznámené neskôr. Takisto zatiaľ nie je jasné, či si bude môcť užívateľ nejakým spôsobom vybrať, či chce službu využívať, pravdepodobne sa ale bude vychádzať z vyplneného statusu v profile.

Jasným cieľom Zuckerberga je užívateľov ešte viac pritiahnuť k sociálnej sieti, na ktorej následne budú tráviť viac času. Čím opäť stúpnu reklamné príjmy Facebooku. Po konferencii strmo klesli akcie spoločnosti Match Group, ktorá prevádzkuje zoznamku Tinder. Trh tak zjavne verí, že novinka od Facebooku môže byť úspešná, najmä vzhľadom k množstvu dát, ktoré Facebook o každom vie, by mal byť schopný vybrať “ideálneho” partnera. Nechajme sa však prekvapiť, aká bude výsledná realita.

Zdroj : Hitky.sk

Pozri aj:   Internetom sa šíri nebezpečná výzva: Účastníci zažijú bolestivé utrpenie s trvalými následkami!