Ešte dnes ráno (17.4.) vyhlásil policajný prezident Tibor Gašpar, že zo svojej funkcie odstúpi len v prípade, ak ho o to požiada minister. Premiér Peter Pellegrini zvolal brífing, na ktorom informoval, že sa s Gašparom dohodli na jeho odstúpení.

Potom, ako v pondelok 16. apríla z funkcie ministra vnútra odstúpil Tomáš Drucker, svojej stoličky sa vzdáva i policajný prezident Tibor Gašpar. Napriek tomu, že ešte pred pár hodinami na brífingu svoju prácu obhajoval, teraz je už všetko inak.

Rozhodnutie o odstúpení urobil Gašpar po rozhovore s premiérom Petrom Pellegrinim. Ten na brífingu povedal: “S pánom generálom Gašparom sme sa spoločne dohodli, že na pozícii prezidenta Policajného zboru končí.” Podľa neho masívna kampaň proti slovenskej polícii útočila na jej značku. Gašpar svoju stoličku odovzdá až 31. mája, pretože podľa Pellegriniho jeho skorší odchod by mohol destabilizovať policajný zbor.

O novom mene policajného prezidenta rozhodne nový minister vnútra, ktorého meno by mal premiér prezradiť v priebehu niekoľkých dní.

Pozri aj:   Ľudí šokovala hra detí na rodinnom festivale v Česku: Z FOTO sú zhrození, chudák poník